Такі химерні топонімічні назви можуть бути тільки в Молдові. Ніхто не стане сперечатися з тим фактом, що Молдова - дуже мальовнича країна, її пасторальні села, зелені пагорби, безкраї поля соняшника та спокійні озера, буквально, просочені чарівністю. Одні з найкращих виноградників на континенті розташовані саме тут.
Особливості. Молдова - країна, яка не має раніше виходу до моря, у 2009 році завдяки передачі Україною Молдові ділянки в районі села Джурджулешти, отримала вихід до моря через Дунай, і стала повноправною морською країною. Місцевою мовою є румунська, широко поширена російська. Молдова є багатонаціональною державою, з-за чого воно постраждало від насильницьких етнічних конфліктів. Основна релігія в Молдові - православне християнство.
Загальна інформація. Держава Республіка Молдова розташована на південному сході Європи, на території площею 33 тис. кв. км, з чисельністю населення 3,5 млн. чоловік. Державна мова - молдавський. В якості національної валюти виступає молдавський лей (MDL). MDL 100 = $7.17. Час в Молдові відстає від московського на 1 годину влітку і на 2 години взимку. Часовий пояс UTC+3 влітку і UTC+2 взимку. Мережеве напруга 230 В при частоті 50 Гц, типи розеток C, F. Телефонний код країни +373. Інтернет-домен .md.
Клімат. У Молдавії помірно-континентальний клімат з м'якою зимою та тривалим жарким літом. Середня температура в січні -4 градуси, в липні +20..+23 градусів. Більша частина опадів у вигляді короткочасних злив з грозами випадає в період з квітня по жовтень, але також і літом нерідкі засухи. Молдавію комфортно відвідувати протягом усього року, але найбільш сприятливим періодом у плані погоди і дозрівання свіжих овочів і фруктів є «оксамитовий» сезон - вересень.
Короткий екскурс в історію. Раніше Молдова входила до складу Румунії, а пізніше насильно включена до складу Радянського Союзу наприкінці Другої світової війни. Незалежність країна отримала 27 серпня 1991 року. Незалежні від СРСР поселення на молдавській території на схід від річки Дністер - росіяни і українці, проголосили Республіку Придністров'я. Найбідніша в Європі країна, Молдова, стала першою європейською (колишньої радянської) країною, яка вирішила обрати комуністичний уряд і президента в 2001 році. Країна досі балансує між поверненням до комуністичного уряду і демократією, яка поки домінує.
Віза і митні правила. Для громадян Росії та України віза не потрібна для відвідування Молдови, якщо поїздка не перевищує 90 днів. Митні формальності відповідають загальносвітовим.
Як дістатися. У Молдові існує один аеропорт, він знаходиться в столиці республіки - Кишиневі. З Москви туди здійснюються рейси авіакомпанії S7, а також молдовської авіакомпанії Air Moldova, яка літає в Кишинів ще і з Санкт-Петербурга. Найдешевшим способом потрапити в Молдову являє залізничне сполучення, поїзд прямує з Москви до Кишинева близько 30 годин, з Санкт-Петербурга близько 40 годин.
Транспорт. Для Молдови транспорт є важливою частиною народного господарства країни, адже країна знаходиться на перехресті шляхів між Європою та Близьким Сходом, через неї здійснюються транзитні перевезення. Головним транспортним вузлом Молдови є Кишинів, звідси в усі населені пункти країни йдуть автобуси і маршрутні таксі, на яких пересуватися простіше всього. Або ж можна скористатися цілком сучасним залізничним транспортом на більш далекі відстані.
Міста Молдови
- Кишинів - столиця Молдови
- Бельци
Курорти Молдови
Кагул
Молдавське вино
Найцікавіше в Молдові
Бувалі мандрівники можуть задатися питанням: «А чи є сенс взагалі відвідувати Молдавію, і що в цій невеликій країні можна побачити?». Побачити красу і оригінальність можна завжди і скрізь, взяти, приміром, столиці Молдови - місто Кишинів. Його часто називають не інакше як «Білим містом». А все тому, що багато будівель в ньому були зведені з білого вапняку. Місто розташувався на семи пагорбах, він, буквально утопає в зелені. У Кишиневі більшість пам'яток - військові меморіали, але є ще й пам'ятник поету Олександру Пушкіну. Тут класик провів роки свого заслання. В Кишиневі - велика кількість дуже мальовничих парків, і кожен з них сплановано і розбитий з великим мистецтвом. Сквер біля Кафедрального собору, парк Валя Трандафирилор з музеєм парково-садової скульптури і каскадом озер, а також парк Валя Морилор користуються у туристів нечуваною популярністю. На берегах кишинівського штучного озера розмістилися Зелений театр і Виставка досягнень.
Сухий і теплий клімат Молдови дозволяє місцевому населенню займатися плодоводством і виноградарством у великих масштабах. Молдавію не випадково називають «країною виноробства і виноградників». Найбільший у світі винний підвал знаходиться тут же, в декількох кілометрах від Кишинева. Він вважається своєрідною відправною точкою для так званих «винних» турів. Винний підвал являє собою справжнє місто з лабіринтами вулиць, довжина яких становить ніяк не менше 60 км.
За 130 кілометрів від Кишинева, у північному регіоні Молдови, розташовується місто Бєльці (Бэлць) на берегах річки Реут. Це культурний і економічний центр країни. Місто розташоване на горбистій рівнині і рясніє значним водним простором. Незважаючи на відносно невелику займану територію, Бєльці володіють значною кількістю цікавих пам'яток. Однією з найяскравіших є Собор святих Олени та Костянтина, освячений влітку 1935 року і став улюбленим місцем для паломників зі всієї Молдови.
Кагул розташовується на півдні Молдавії, на берегах річки Фрумоаса, що ділить його на дві частини. Завдяки знайденим тут джерела з теплою сірководневої хлоридно-натрієвою мінеральною водою, цей молодий місто отримало статус бальнеологічного курорту і сюди стали приїжджати люди, з метою відновити здоров'я і позбавитися від різних недуг.
Розміщення. На подив розміщення в Кишиневі дорого, середня мінімальна вартість 100 євро. У багатьох невеликих містах поширені радянські реліктові готелі в комплекті з «сухим» сервісом і похмурими поглядами. Ціни завищені для того рівня, який надається. У багатьох місцях можна заплатити 10 євро і зупинитися у місцевого жителя, але це не формально. Багато воліють орендувати квартиру, багато хто цілком сучасні і зручно розташовані, це може обійтися в 25-50 євро.
Кухня. Молдавська кухня сформувалася під впливом кулінарних традицій інших культур: української, російської, грецької, єврейської. У країні активно розвивалося вівчарство, птахівництво, вирощування фруктів та овочів, чому сприяли сприятливі природні умови. Крім того, Молдова вважається винною країною, молдавські вина відомі далеко за межами країни, а серед місцевих жителів вино є невід'ємною частиною застілля.
Шопінг. Традиційно з Молдавії привозять в якості сувенірів бавовняні і льняні вироби з вишивками, предмети національного костюма з національним орнаментом. Досить популярні гончарні вироби місцевих майстрів: глечики, миски. Високої якості тут вироби з шкіри. І, звичайно, чудовим подарунком буде гарне молдавське вино.
Запобіжні заходи. Мандрівники, що відвідують Молдову повинні бути поінформовані про потенційний ризик шахрайства. Корумповані поліцейські і прикордонники в районі Придністров'я можуть вимагати хабарі. Місцеві жителі досить доброзичливі і гостинні, готові надати допомогу. Рівень злочинності низький. Жінкам рекомендується дотримуватися консервативних правил в плані одягу.