Субота, 27.04.2024, 04:57
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню

Розташована між Росією і Китаєм, Монголія не схожа на інші посткомуністичні держави цього регіону. На відміну від політично нестабільних, керованих диктаторами або ісламськими фундаменталістами країн Азії, Монголія є демократичною державою, а її економіка розвивається більш динамічно. Це пожвавлення є результатом систематичних глибинних реформ народного господарства, а також іноземних інвестицій. Найбільш помітний прогрес у столиці країни Улан-Баторі. У рельєфі Монголії переважають гори і високі рівнини - 80% території країни розташовується на висоті понад 1000 метрів над рівнем моря.

Загальна інформація. Держава Монголія розташовується на території площею 1,5 млн. кв. км, з чисельністю населення 2,8 млн. осіб. Державна мова - монгольська. Грошовою одиницею є монгольський тугрик (MNT). 100 MNT = $0.05. Час у Монголії випереджає московське на 4 години, часовий пояс UTC+8. Мережеве напруга 230 В при частоті 50 Гц, типи розеток C, E. Телефонний код країни +976. Інтернет-домен .mn.

Короткий екскурс в історію. Записана історія стародавньої Монголії сходить до третього століття до нашої ери, коли народ хунну прийшов до влади серед багатьох інших кочових племен. Про них вперше з'являються записи, коли ті прийшли в Китай, як «варвари», і проти них вила зведені стіни, пізніше відомі, як Велика Китайська Стіна. Найвідоміший правитель Монголії був Чингісхан, який об'єднав ворогуючі племена під Великою Монгольською імперією в 1206 році і був проголошений правителем всіх монгольських племен. Монгольська імперія була розширена аж до Східної Європи під владою Чингісхана. Його онук Хубілай згодом завоював більшу частину Китаю, де заснував династію Юань. Марко Поло подорожував по більшій частині Монгольської імперії в часи Хубілай-хана. Проте монголи були відкинуті до степів китайською династією Хв при імператорі Хонгву. Пізніше вони були завойовані манчжуро-китайськими імператорами Кансі і Цяньлун. У 1924 році при підтримці Радянського Союзу, було проголошено Монгольську Народну Республіку, яку Китай не визнав, але був змушений визнати незалежність Зовнішньої Монголії. Таким чином, держава була розділена на дві частини, і Внутрішня Монголія все ще залишалася «китайською провінцією». Зараз Монголія є парламентською республікою з конституцією.

Економіка. Головною галуззю економіки є тваринництво. Тут розводять коней, велику рогату худобу, кіз, овець і верблюдів, природними пасовищами для них є степи, займають чималу частину території Монголії. У долинах річок вирощують пшеницю, ячмінь, просо, картопля. На території країни є родовища флюоритів, мідної та молібденової руди, бурого вугілля, вольфраму, нікелю, олова, срібла і золота. Останнім здобувається не тільки промисловим способом, але і масою старателів. Неподалік від Улан-Батора розробляється родовище бурого вугілля, а з солоних озер добувають кам'яну сіль. Економіка Монголії помітно пожвавилася, головним чином завдяки іноземному капіталу. Швидкими темпами розвивається і будівництво.

Клімат. Зими тривалі і морозны, а у високих горах сніг не сходить круглий рік. Середня температура в січні складає -35 градусів на півночі і -10 на півдні, а в липні - відповідно +18 +26 градусів. З червня по серпень над країною проходять зливові дощі, часто з градом; середня річна норма опадів становить 50 мм на території Гобі, 200-300 мм на півночі країни, і 500 мм у горах. На півдні Монголії сильні вітри часто викликають пилові бурі. Схили гір північній частині Монголії покривають ліси з модрини і кедра, а у міжгірних улоговинах і на височинах переважають сухі полинові степи. Фауна Монголії багата. Тут є, наприклад, рисі, олені, антилопи, газелі; водяться також гімалайський ведмідь, монгольський бабак-тарбаган, вовк, лисиця та інші. В заповідниках мешкають охоронювані законом коні, верблюди, ібіси і дикі азіатські осли.

Географія. На заході височать старі Алтайські гори, розділені на два розташованих паралельно хребта. Центральну частину Монголії займають складені гранітом гори, а північно-схід - нагір'я. Гірські ланцюги розділені глибокими улоговинами, багатими озерами і річками; протягом півроку вода в них перебуває в замерзлому стані. Найбільш глибокою западиною Монголії є Долина Озер. На сході країни розташована піднесена Східно-Монгольська рівнина, а на півдні - пустеля Гобі. Велика частина території Монголії знаходиться в зоні сейсмічної активності. Географічні і кліматичні умови країни суворі. Помірно континентальний клімат півдня і сходу Монголії відрізняється досить високими температурами і дуже малою вологістю, а на північному заході - низькими температурами.

Населення. Найбільш численною групою населення країни є монголи; крім того, у країні проживають казахи, росіяни і китайці. Монголія відноситься до країн з найменшою щільністю населення, причому четверта частина населення зосереджена в столиці. Більше половини жителів Монголії не досягли 14-річного віку. Традиційним житлом монголів є юрта - цей переносний намет активно використовується ними і в наш час. Юрта середнього розміру може бути розбита протягом кількох годин. Покриті повстю конструкцію з дерев'яних елементів, що встановлюється на круглій основі, вінчає дах у формі півсфери або конуса. Дерев'яні двері юрти нерідко багато прикрашена, а під склепінням даху знаходиться закривається отвір, що служить для вентиляції та освітлення шатра, а також димоходом. Інтер'єр житла часто прикрашають твори народного мистецтва - багаті килими, оздоблені малюнками і різьбленням предмети побуту і посуд.

Віза і митні правила. Громадянам Росії потрібно оформлення візи для відвідування Монголії, її можна оформити в консульстві Монголії в Москві. Для громадян України віза не потрібна. Митні правила відповідають загальноприйнятим світовим нормам.

Як дістатися. У Монголії є 3 аеропорту, в 20 км від Улан-Батора розташований міжнародний аеропорт «Чингіз-Хан». З Росії до Монголії можна дістатися прямим рейсом за маршрутом Москва - Улан-Батор, або з пересадкою в Китаї, Німеччині, Південній Кореї. З Москви до Улан-Батора двічі на тиждень відправляється поїзд, час в дорозі складе близько 4,5 доби.

Транспорт. На великі відстані по країні краще пересуватися з допомогою авіасполучення, внутрішні рейси здійснює «АэроМонголия». На більш короткі відстані і більш економічний спосіб подорожі - джипи або мінівени з водієм. Для поїздки у важкодоступні місця використовують коней, яків. Для поїздки по місту можна брати таксі або орендувати автомобіль.

Міста Монголії

  • Улан-Батор, столиця Монголії

Інформація Монголії

  • Що приносить монголам удачу?

Юрта - традиційне житло монголів
Юрта - традиційне житло монголів

Найцікавіше в Монголії

Сувора незаймана природа цієї майже безлюдною країни справляє величезне враження на відвідують Монголію туристів. Втім, і мандрівники, які віддають перевагу знайомиться з культурою і звичаями нових країн, знайдуть тут багато цікавого для себе.

Відвідавши розвивається швидкими темпами Улан-Батор, туристи зможуть побачити на звичайних перехожих традиційні монгольські костюми, носяться як чоловіками, так і жінками. Довгий халат застібається дрібними ґудзиками на правому плечі, а на талії обгортають у кілька разів широким шовковим поясом, часто багато прикрашеним різними геометричними візерунками. В Улан-Баторі також можна скуштувати оригінальні місцеві напої - кумис або незвичний на смак зелений чай, завариваемый на воді або молоці з додаванням солі і жиру. Частування таким чаєм традиційно символізує повагу до гостя.

Розміщення. В Улан-Баторі є кілька готелів, що відповідають західним рівнем. У країні є готелів від 1 до 5*, що відповідають міжнародним стандартам. У сільській місцевості більшість готелів - залишки радянської епохи, тому найкращим варіантом буде традиційна юрта, створена спеціально для туристів з усіма зручностями та харчуванням. Можна зупинитися в юрточном кемпінгу, щоб відчути національний колорит.

Кухня. Основу монгольської кухні становлять м'ясні страви з баранини, телятини, козлятини. Активно використовуються в їжу молочні продукти: коров'яче, кобилля, верблюже молоко, яке попередньо піддається бродінню або сквашиванию. Широко використовується пшеничне борошно (для приготування хліба, коржів) і крупи. Спеції практично не додають в страви.

Шопінг. Виготовлені вручну з натуральної шкіри монгольські тапочки будуть оригінальним сувеніром, привезеним з такої самобутньої країни. Туристи привозять з Монголії предмети національного одягу, монгольський кинджал, маски шаманських богів, музичні інструменти. На весь світ славляться вироби з кашеміру. Популярністю користується монгольська горілка «Архі», в приготуванні якої використовується молоко.

Запобіжні заходи. Монголія - безпечна країна для мандрівників, зупинившись в Улан-Баторі, варто дотримуватись заходів безпеки, оскільки злодії можуть тут орудувати, особливо в місцях великого скупчення людей (ж/д воклал, ринки, автобусні зупинки, транспорт). Корупція є величезною проблемою в Монголії, і місцеві жителі переконані, що поліції довіряти не слід. Частою причиною травм іноземців є відкриті кришки люків.


Материки:
Океани: