П`ятниця, 26.04.2024, 13:55
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню

Крихітна держава Монтсеррат, займає площу трохи більше 100 кв. км, знаходиться на однойменному острові, що є частиною Малих Антильських островів у Карибському морі і має статус заморської території Великобританії.

Ці землі були відкриті Христофором Колумбом в 1493 році і названо на честь бенедиктинського монастиря, розташованого в гірських районах Каталонії. Протягом XVII-XVIII століть за володіння островом активно суперничали Англія і Франція, і в результаті він дістався британцям. Завдяки бирмингемскому філантропу Джозефу Стурджу, в 1869 році, тут була заснована Монтсерратская компанія, яка викупила плантації цукрового очерету і посадившая на благодатних землях острова лаймовые дерева, після чого почалося масштабне виробництво лаймового соку, що дозволило британської колонії значно поліпшити своє економічне становище. На початку XX століття на Монтсеррате активно почали будуватися будинки, зводитися і муніципальні освітні установи. За досить короткий проміжок часу заморська територія Великобританії перетворилася в упорядковане самостійне острівна держава з чудово налагодженою системою сільського господарства і розвиненою туристичною інфраструктурою, кероване губернатором, що має Виконавчий і Законодавча Рада.

Суфриер-Хіллс, Монтсеррат
Суфриер-Хіллс, Монтсеррат

Головною природною пам'яткою Монтсеррата є величний вулканічний комплекс Суфриер-Хіллс, розташований в південній частині острова. Його висота складає 915 метрів, а складається він в основному з гірської породи андезит. Кратер вулкана при цьому має діаметр 1 км, а його вершина налічує кілька вулканічних куполів. Від цього стародавнього природного освіти залежить усе життя на острові, на яку в останні роки сильно вплинуло виверження Суфриер-Хіллс, що сталася 25 червня 1997-го, коли під вогненної лавою було поховано 19 осіб. Тоді ж був повністю знищений місто Плімут, до того моменту служив столицею країни Монтсеррат і єдиний в країні міжнародний аеропорт. Перше виверження відбулося в серпні 1995 року, але на відміну від подій, що відбулися два роки тому, в той момент владі острова вдалося заздалегідь попередити наслідки катастрофи, евакуювавши місцеве населення. Через деякий час, люди повернулися в свої будинки, але тільки для того, щоб залишити їх знову через 1 рік і 10 місяців. Зараз Плімут, в якому раніше проживало понад 4000 чоловік, повністю відповідає статусу міста-примари, цілком покритий сірим попелом і пронизаний атмосферою сталася тут трагедії. Після виверження 1997 року, населення острова зменшилася на дві третини, а роль столиці тепер тимчасово виконує селище Брейдс.

28 липня 2008 року у південній частині Монтсеррата знову відбулося сильне виверження, знову досягла території Плімута. Зараз даний регіон острова знаходиться під суворою охороною і наглядом фахівців. Вхід цивільним особам туди заборонений під загрозою великого штрафу і адміністративної відповідальності. Всі цивілізовані об'єкти і кілька тисяч місцевих жителів, що знаходяться в північній частині острова в районі фактичної столиці Брейдс, вдалині від Суфриер-Хіллс. На думку дослідників, життя на півдні Монтсеррата відновиться не раніше ніж через 10 років, а поки ті корінні остров'яни, що покинули ці місця в кінці минулого століття, починають потроху повертатися на батьківщину, займаючись вирощуванням сільськогосподарських угідь, скотарством і рибним промислом. В якості основних фруктових і овочевих культур, як і раніше виступають цукровий очерет, бавовник, банани, авокадо, кокоси, манго. За останні 10 років почала відновлюватися і туристична інфраструктура острова. Втім, головним чином фінансова підтримка відбувається тільки з боку Великобританії, тому темпи відновлення стрімкими назвати не можна. Тим не менш, до середини 2000-х років країна почала приймати свій колишній вигляд. Відновлено аеропорт, налагоджено авіасполучення з деякими країнами, на узбережжі, усеянном яскравими вічнозеленими пальмами і білосніжним дрібним піском, побудовані нові сучасні і комфортабельні готелі.

Вся туристична інфраструктура також розташована в північній частині острова. Самим мальовничим місцем вважається узбережжі затоки Каррс-Бей, де розміщується історичний заповідник з руїнами форту XVII століття, старовинними гарматами, військовим меморіалом і витонченої годинниковою вежею. Поруч з містечком Брейдс розкинулося справжнє футбольне поле, що відповідає вимогам ФІФА та на якому регулярно грає футбольна збірна Монтсеррата, ось вже який рік, з великим бажанням, але поки безуспішно, б'ється за право грати на чемпіонаті світу. Багатий підводний світ приваблює сюди дайверів, м'який теплий пісок сприяє приємному проведенню часу на пляжі, а цінителі кулінарних шедеврів мають можливість скуштувати місцеву кухню, багату стравами традиційними для Великобританії і країн Середземномор'я. Переміщатися по острову можна на рейсових автобусах і таксі, а бажаючі отримати задоволення від морських прогулянок, можуть взяти в оренду катер або будь-яке інше плавуче транспортний засіб.

На території Монтсеррата головує морський пасатний клімат субекваторіальний. Середня температура повітря протягом року становить +27 градусів. Вечорами, коли легкий вітерець з Карибського моря вщухає, стає душно. Хоча яскраво вираженого сезону дощів в даному регіоні Малих Антильських островів не існує. Прийнято вважати, що найбільша концентрація опадів спостерігається тут в період з травня по червень і з вересня по жовтень, хоча сильні вітри і навіть урагани, іноді обрушуються на острів без попередження. Монтсеррат є відмінним місцем для знайомства з красотами підводного світу і володіє воістину нереальними вулканічними пейзажами, однак зберігається на острові висока сейсмічна активність не сприяє високому туристичного ажіотажу.


Материки:
Океани: