Вівторок, 16.04.2024, 21:31
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню

Незалежна держава Науру розташовується в 42 кілометрах в південному напрямку від екватора, в безмежних водах Тихого океану. Географічне розташування країни унікально. Самим найближчим шматком суші до Науру є острів Банаба (республіка Кірібаті), що знаходиться від неї на відстані більше 220 миль. Площа території унікального держави становить трохи більше 20 квадратних кілометрів. Це найменша незалежна республіка на планеті. Рельєф острова являє собою прибережну рівнину овальної форми. Атол, на якому розташована суша, довгий час перебував під водній тихоокеанської гладдю, нижче поверхні світового океану. Тому при підйомі острова на поверхню виявилася значна лагуна, де з часом стали з'являтися різноманітні рослини. Численні рифи і кам'яні зубці, що утворилися за час довгого перебування в морській солоній воді, прийняли своєрідну форму і вже багато століть прикрашають мальовничі ландшафти острова.

Ландшафт Науру
Ландшафт Науру

Клімат в Науру екваторіальний мусонний. Протягом року температура повітря не надто піддається змінам, залишаючись в середньому на позначці в +28 градусів. Хоча в особливо спекотні літні дні буває, що стовпчик термометра зашкалює за позначку в +40 градусів. Враховуючи повну відсутність річок і повноцінних стічних територій, рясне кількість опадів, принесеної мусонами в період з листопада по лютий, викликає у місцевих жителів цілком обґрунтовану тривогу. До того ж перебуваючи на невеликій висоті відносно океану і в силу почався глобального потепління, Науру ризикує знов зануритися в морську безодню, що є приводом для влади республіки просити допомоги у світової громадськості.

Ще однією серйозною проблемою для країни стала періодична посуха, яка часто не тільки позбавляє місцевих жителів прісної води, але і позначається на врожайності сільськогосподарських угідь і в тваринництві. В Науру знаходиться лише одна опріснювальна установка, що працює за рахунок єдиною на острові електроенергетичної станції. Якщо станція виходить з ладу або перестає працювати через брак спонсорських коштів, то місцеві жителі наповнюють об'ємні тари і спеціальні ємності дощовою водою, яка, якщо вона є, нейтралізує проблеми з прісною рідиною в відсутність опреснительной установки. Під час тривалої посухи і проблемами з енергією, Науру виручають суду з Австралії, які привозять прісну воду на борту кораблів.

Флора і фауна острова Науру не відрізняється багатством і різноманітністю. В основному тут ростуть кокосові пальми, фікуси і кілька видів чагарникових культур. У центральній частині вирощуються вишня, мигдаль і манго. Всі види ссавців, що живуть в місцевих лісах і на узбережжі країни, були завезені в Науру людьми, які в різні роки. Зате в прибережних водах в достатку представлений весь колір світового океану. Запливати надто далеко від берега не рекомендується, так як в екваторіальних водах Тихого океану водиться величезна кількість акул. Незважаючи на те, що пляжі острова скрізь піщані, а вхід у воду пологий і зручний, слід побоюватися морських їжаків, чиї гострі голки можуть влетіти в стопу і витягнути їх вже не можливо (зазвичай вони відпадають самі через певний проміжок часу). Крім того, вздовж узбережжя плаває багато отруйних риб, тому потрібно проявляти особливу обережність перебуваючи у воді.

Місцеве населення в основному промишляє рибальством і сільським господарством. Рибна індустрія, взагалі вважається найперспективнішою сферою в економіці держави. Вирощування екзотичних фруктів є в Науру заняттям місцевого значення. Фруктовий врожай практично не експортуються. А ось туризм, загрожував стати самою прибутковою статтею в державному бюджеті, обмежений в зв'язку з різким зниженням доходів від експорту фосфоритів і низькою екологією, пов'язаної з їх масштабної обробкою. Візу в Науру можна оформити тільки в офіційному представництві республіки, в австралійському місті Мельбурн. Візовий збір стягується з кожного туриста, який прибув на територію країни, чий вік перевищує 12 років. Сума збору становить 100 австралійських доларів.

Культура і традиції жителів Науру обмежується західним впливом. Маючи щільні торгово-економічні відносини з Австралією, країна запозичила багато саме у цього материкового держави. Цікаво, що охорона здоров'я на острові безкоштовне. Причому маючи в країні лише одну сучасну лікарню, в якій працюють п'ять докторів, в республіці позитивний баланс народжуваності і смертності, при досить високому середньому рівні життя.

Освіта в Науру, як і охорона здоров'я, безплатне. Стандартною нормою вважається звичайна шкільна десятирічна програма, по закінченні якої діти отримують загальну середню освіту, і частина з них відправляється в Австралію за вищою. Університетів у республіці не існує.

Рівень життя на острові невисокий, однак і бідним держава Науру назвати не можна. Однією з особливостей країни є відсутність столиці, втім, як і міст в принципі. Все населення острова проживає в невисоких будинках, вздовж тихоокеанського узбережжя. А вся населена площа республіки ділиться на кілька умовних округів і районів. Це єдиний подібний випадок у світовій практиці. В цілому, Науру можна назвати самодостатнім відокремленим державою, з ідеальним кліматом, та унікальним географічним положенням.


Материки:
Океани: