Субота, 27.04.2024, 00:03
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню

Асоційована держава Ніуе, вона в союзі з Новою Зеландією, розташовується в південній частині Тихого океану і належить до островів Полінезії. Воно являє собою найбільший на планеті піднятий кораловий атол, що знаходиться в оточенні кількох рифів, в 480 км на схід Королівства Тонга. Поверхня острова покрита чагарниками і незайманими лісами, в яких живе понад 30 видів екзотичних птахів.

Надто круті схили і скеляста берегова лінія служать серйозною перешкодою для налагодження морського транспортного сполучення із сусідніми країнами та островами Полінезії, а також негативно позначаються на розвитку туристичної індустрії, пов'язаної з пляжним відпочинком.

Короткий екскурс в історію. На рубежі XIX і XX століть острів був офіційно проголошений протекторатом Британської імперії і майже відразу ж анексований Новою Зеландією, а з 1974 року придбав самостійність, зберігаючи співдружність з Новозеландським королівством. Крім Алофі, на території держави налічується ще 12 поселень з чисельністю від 14 до 227 осіб. Однак в останні роки міграція стала тут звичайною справою і число остров'ян незмінно скорочується. Майже всі села розташовані вздовж океанського узбережжя, але при цьому, доступ до води за винятком рідкісних випадків, сильно утруднений. Розмовляють остров'яни англійською мовою і місцевому діалекті, а в якості національної валюти використовують новозеландський долар. Більше 60 % жителів дотримуються християнської релігії. Годинна різниця Ніуе з Москвою становить 15 годин, незалежно від пори року. Подзвонити в країну можна використовуючи телефонний код 683. Сайт уряду Ніуе www.gov.nu/wb.

Економіка. Головною сферою діяльності для місцевих жителів є сільське господарство, в той час як промислове виробництво цілком відсутня, через дальності місцезнаходження щодо материка і, отже, низького економічного інтересу з боку імпортерів, а рибний промисел недостатньо ефективний, на увазі майже повної відсутності бухт і лагун. В основному на острові вирощуються такі екзотичні фрукти, банани, лайми, кокоси і численні овочеві культури.

Туризм. Туристична інфраструктура в Ніуе розвинена дуже слабо. В основному острів відвідують туристи з Нової Зеландії, Канади і США, рідше з Європи. У той же час саме розвиток даної сфери діяльності є одним з пріоритетних напрямів у плані поліпшення економіки і загального рівня життя в країні, враховуючи унікальні природні багатства цих місць, а також незвичайну культуру і традиції остров'ян.

Клімат. У країні панує помірно жаркий вологий клімат. Незважаючи на те, що загальна територія Ніуе становить понад 260 кв. км, погодні умови однакові у всіх регіонах, що багато в чому пов'язано з відсутністю гір і височин. З листопада по березень незмінно дощитиме і жарко, а середня температура повітря, як правило, становить близько +28 градусів. З січня по березень випадає найбільша в році частка опадів. Період з квітня по жовтень вважається кращим часом для поїздки в цю частину Полінезії. Стовпчик термометра зазвичай коливається в районі +26 градусів, і немає задушливої духоти, характерною для сезону дощів. З іншого боку, частими є сильні шторму і засухи.

Природа і тваринний світ. Величезне значення в країні приділяється навколишньому середовищі, тому в Ніуе є кілька найкрасивіших заповідників, найбільш відомими з яких є національний парк Хакупу і морський заповідник Аноно площею понад 27 га. В якості видатної природної пам'ятки острова, що представляє собою тваринний світ, виступає унікальна тонганская летюча лисиця, виконує істотну роль в екосистемі острова. На жаль, існування даного виду зараз знаходиться під загрозою чинності рясної вирубки лісів, що ведеться на острові. Ще одним унікальним природним об'єктом вважається печера Аваики, зберігає свій вигляд вже протягом 3-х мільйонів років. Цікаво також, що у відсутність річок і озер, на острові є регулярний джерело прісної води, розташований у його центрі, під краєм колишнього атолу, і представляє собою водяний пласт товщиною кілька десятків метрів.

Віза і митні правила. Для жителів СНД безвізовий в'їзд в країну, а при вильоті потрібно сплатити мито, що дорівнює 20 новозеландським доларам. Митні правила відповідають загальноприйнятим нормам.

Як дістатися. Єдиний міжнародний аеропорт острівної держави, Ханнан, знаходиться поруч зі столичним Алофі і обслуговує новозеландської авіалінією Air New Zealand, тому повітряним шляхом потрапити сюди можна тільки з Нової Зеландії.

Транспорт. Переміщатися по острову можна на автомобілі, мотоциклі або велосипеді, оскільки громадського транспорту тут не існує. Вартість оренди невелика, а оформити її можна у будь-якому з пунктів прокату, наявних практично в кожному селищі.

Ніуе

Ніуе

Найцікавіше в Ніуе. Столицею Ніуе є невелике селище Алофі з населенням трохи більше 600 чоловік. Місто умовно поділений на північну і південну область, хоча, по суті, являє собою одну довгу вулицю з розташованими на ній адміністративними будинками, магазинами, освітніми та урядовими установами. Місцевий порт має статус головного в країні і від нього регулярно відпливають суду, що забезпечують експорт тутешніх фруктів і овочів. Крім порту, в околицях Алофі існує кілька причалів, які використовуються в якості стоянки для каное. Найбільш відомі з них носить назву Опахи-Лэндинг і прославився тим, що в 1774 році, в цьому місці зробив невдалу спробу підкорити скелясті береги острова легендарний англійський мореплавець Джеймс Кук. Зрештою, мандрівникові разом з командою вдалося висадитися на суші, де їх вкрай недружелюбно зустріли місцеві жителі, із-за чого, згодом Кук назвав Ніуе, Савиджем, що значить «острів дикунів».

Ніуе є однією з самих екзотичних країн на планеті, але на туристичній мапі світу вона мало кому відома, що втім можна назвати додатковим приводом до того, щоб познайомитися з островом ближче, тим більше що він того вартий.

Кухня. Національна кухня Ніуе характеризується кокосовими делікатесами, рибою, пташиним м'ясом і яловичиною. У місцевих кафе і ресторанах також часто пропонуються різні екзотичні фрукти та солодощі. Страви подаються завжди свіжі і обов'язково в поєднанні з зеленню. Рекомендуються до пробі та місцеві напої.

Шопінг. Для любителів шопінгу острів служить цією благодаттю. Ціни невисокі, торг доречний, так і вибір асортименту вузьким назвати не можна. У тутешніх населених пунктах можна купити і фруктів, і сувенірів і недорогу одяг і ремісничі вироби. Готелів небагато і вони не відрізняються підвищеним ступенем комфорту, але вартість розміщення надзвичайно низька, особливо в порівнянні з цінами на проживання в Новій Зеландії.


Материки:
Океани: