Субота, 27.04.2024, 02:12
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню

Республіка Палау розташована в Тихому океані, в 800 кілометрах від північної частини Індонезії. Вона являє собою острівний архіпелаг загальною площею трохи більше 450 квадратних кілометрів. Більшість з численних островів мають форму атолів, що утворилися внаслідок виверження підводних вулканів багато століть тому. Це типове «курортне» держава, з яскраво вираженим тропічним кліматом, прекрасними ландшафтами, екзотичними рослинами і рідкісними видами риб, птахів і тварин, значна частина яких занесена в Червону книгу. Велика кількість унікальних природних пам'яток і чудові піщані пляжі, в поєднанні з розвиненою туристичною інфраструктурою, принесли Палау величезну популярність, і на даний момент, архіпелаг є одним з найбільш відвідуваних курортів Океанії. Однією з особливостей республіки є той факт, що на її території проживає трохи більше 20 тисяч чоловік. При цьому середній рівень життя перевищує 69 років. За цим показником Палау порівнянна з найбільш благополучними країнами Європи.

Незважаючи на те, що перші європейці побували на берегах Палау ще в середині XVI століття, перші контакти між місцевими жителями і представниками європейського континенту відбулися тільки в 1783 році, коли про рифи архіпелагу розбилося англійське судно «Антилопа». Вождь одного з місцевих племен острова Корор, розпорядився про те, щоб допомогти англійцям відновити корабель, а ті, натомість за надану послугу, взяли з собою сина вождя, на навчання в Англію. Через деякий час, після перебування на британських берегах, молодий чоловік помер від невідомої хвороби. На знак співчуття і співпереживання батькові померлого, англійці відправили на острів Корор ще одне судно, навантажене подарунками та цінними сувенірами. Так почались торгові відносини між Європою і державою Палау. З тих пір в республіку регулярно поставляються товари з різних країн світу, а загальна сума імпортованого вантажу вже давно перевищила сотню мільярдів доларів. Імпорт в Палау у багато разів перевищує експорт, що не дивно, якщо врахувати, що основними галузями в державі, крім туризму є рибальство та сільське господарство.

До 1994 року республіка вважалася частиною французької Полінезії і жила за законами цієї держави. Проте в 1994 році Палау отримала незалежність і стала відокремленою країною, зі своїм внутрішнім укладом, самостійною політикою і власною культурою. Незважаючи на об'ємні родовища золота, мінералів і морських продуктів, влада республіки майже не використовують ці ресурси, чим значно скорочують економічний потенціал країни. На сьогоднішній день економіка республіки майже цілком залежить від допомоги США, але враховуючи проблеми самих штатів, з власним добробутом, які виникли після завершення світової фінансової кризи, подальше процвітання Палау ставиться під питання. Приблизно 20% місцевих жителів зайняті в сільському господарстві, займаючись вирощуванням цитрусових, кокосових пальм, бананів, хлібного дерева і маніока. Решта населення архіпелагу займається рибною промисловістю і туризмом.

Після встановлення зв'язків з європейськими країнами у Palau стало активно розвиватися освіта. Більше 92% жителів вміють читати і писати. Крім професійних і загальноосвітніх центрів, тут працюють курси підвищення кваліфікації, а також випускаються газети англійською мовою, доступні в будь-якому регіоні країни. Територіально республіка розділена на 16 штатів, кожен з яких має свого губернатора. У свою чергу, ці штати знаходяться на території дев'яти островів (всього архіпелаг включає в себе більше 300 островів, різних за величиною). Самим густонаселеним з них є острів Корор, на якому проживає понад 60% громадян Палау. Це найбільш цивілізований шматочок суші на всьому архіпелазі. Тут є і торгові центри, магазини і ресторани з закусочними. На сусідньому від Корора острові знаходиться центр дельфінів, в якому можна побачити рідкісні по красі шоу з участю цих тварин. Всі готелі мають вигляд бунгало і розташовані в мальовничих місцях, на самому узбережжі Тихого океану. Відпочинок на території архіпелагу вважається одним з найдорожчих, тому отруюючись сюди треба мати достатню кількість коштів на проживання, харчування, і численні екскурсії.

Палау
Палау

Палау - демократична держава. Тут говорять на місцевому діалекті, але англійська мова також поширений. Основною релігією вважається християнство, де переважна більшість - католики. Каролінські острови, частиною яких прийнято вважати Палау, у свій час належали іспанцям, японцям і німцям, тому подекуди збереглися історичні сліди перебування цих націй в даному регіоні Океанії.

Кліматичні умови в Палау максимально близькі до ідеальних. Навіть у найспекотніші літні місяці, коли температура повітря сягає позначки +33, на островах архіпелагу абсолютно не відчувається задуха, з-за легкого вітри з Тихого океану, який скоріше приємний, ніж прохолодний. Опади тут випадають з травня по листопад, в період сезону дощів. Середньорічна температура коливається в районі від +27 до +29 градусів. Розвинена інфраструктура, прекрасні пляжі з дрібним білим пісочком, достаток чудових пейзажів і різноманітність тваринного світу, як магнітом притягують до себе сотні тисяч туристів, які щороку прилітають на береги Палау з усіх точок планети.


Материки:
Океани: