П`ятниця, 26.04.2024, 09:50
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню

Парагвай розташований у самому серці Південної Америки і не має виходу до моря. Ступінь урбанізації цієї держави невелика, зате тут багато густих лісів, великих боліт та широких річок, тому Парагвай завжди вважався диким, недоступним і таємним краєм. Рельєф Парагваю в основному сформований низовинами. Близько 60% поверхні країни займає алювіальна рівнина висотою від 40 до 100 метрів над рівнем моря. На північно-заході її обмежують передгір'я Анд, а на сході розташовані пагорби і складені кристалічними породами гряди Бразильської платформи. Найвища точка Парагваю досягає висоти 842 метра. Дві головні річки країни - Парана і Парагвай.

Парана є другою за довжиною річкою Південної Америки і починається на Бразильській платформі; у своїй середній течії вона являє собою природну межу Парагваю з Бразилією і Аргентиною. Річка Парагвай - один з найбільших приток Парани і п'ята за довжиною річка Південної Америки. Притоки Парагваю дуже звивисті; в сезон дощів вони розливаються, затоплюючи великі простори. Парагвай розташований в зоні континентального тропічного клімату - сухого на північно-заході, вологого на північному сході і перехідного на решті території країни. Літо тут жарке, а взимку, хоча вона і досить тепла, трапляються переміщення холодних мас повітря з півдня, і тоді температура може опускатися навіть нижче 0 градусів С. Велика частина опадів випадає влітку, тобто з жовтня по березень. Середня річна сума опадів на північному заході становить 450-700 мм, а на північному сході - 2000 мм.

Парагвай
Парагвай

Лісовий покрив Парагваю вельми різнорідний, що пояснюється кліматичними особливостями цієї країни. На вологому північному сході переважають вічнозелені ліси. Рівнину покриває сухі, пальмові і заливні савани, а також багатоярусні, вічнозелені і сухі ліси, формують рослинні комплекси. Крім того, в Парагваї представлені трав'яниста, болотна та солончакова рослинність, колючі зарості і кактуси. У субтропічних лісах на сході країни можна зустріти хвойне дерево араукарію і парагвайський чайний кущ, з якого готують популярний тонізуючий напій - мате.

Найбільш багата фауна Парагваю представлена в тропічних дощових лісах. Тут мешкають, зокрема, ягуар, болотний олень, пекарі, мурахоїд, анаконда і броненосець; у річках водяться каймани. Парагвай є одним з найменш розвинених держав Південної Америки. Економіка країни значною мірою залежить від іноземного капіталу; головну роль в ній грають сільське господарство та експлуатація лісів. У великих латифундіях розводять велику рогату худобу, овець, кіз, ослів, мулів і коней. До найважливіших сільськогосподарських культур відносяться, соя, кукурудза, цукровий очерет, цитрусові, бавовна, пшениця, банани, арахіс, тютюн та каву.

У невеликих кількостях тут видобувають кам'яну сіль, вапняк і гіпс, а наявні на території держави родовища залізних, мідних, марганцевих та уранових руд не експлуатуються зовсім. Непогано розвинене виробництво цементу, цукру, рослинної олії, шкіри, а також переробка м'яса і бавовни; в країні багато підприємств, які займаються перегонкою спирту і виробництвом мате.

Основне джерело електричної енергії в Парагваї - гідроелектростанції, одна з яких є найбільшою в світі і по праву користується славою одного з семи сучасних чудес світу. Найбільший інтерес для туристів представляє столиця Парагваю Асунсьйон. Особливої уваги заслуговують собор 16 століття, прекрасні костьоли, будівля парламенту, старе місто з будівлями колоніальних часів і ботанічний сад, присвячений національним героям країни; цікаві також численні руїни єзуїтських місій, наприклад Санта-Роса, Сантьяго та інші.

У культурі Парагваю сильно відчувається іспанський вплив, найбільш яскравий приклад якого можна знайти в міській забудові минулих століть. Будівлі багатьох міст країни органічно об'єднують декоративні мотиви автохтонної культури з елементами, типовими для архітектури конкістадорів. Музика Парагваю активно використовує традиційні мелодії індіанців, по-новому інтерпретуючи їх у сучасних аранжуваннях.


Материки:
Океани: