П`ятниця, 26.04.2024, 14:24
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню

Перу розташовується на узбережжі Тихого океану, на території Південної Америки і межує з такими країнами як Еквадор, Колумбія, Бразилія, Болівія і Чилі. Це одне із самих древніх і загадкових держав на планеті, що володіє цілим розсипом природних багатств і зберігає в собі таємниці виникнення світу. Для європейців цей туристичний напрямок вважається екзотичним і багато любителі подорожей, не шкодують коштів для того, щоб побувати на батьківщині інків і перейнятися її дивовижною атмосферою.

Особливості. Рельєф території Перу формують широкі озера і бурхливі річки, високогірні тропічні степи і вологі вічнозелені ліси, білосніжні піщані пляжі тихоокеанського узбережжя і величні гірські вершини, які впираються в небо. Рідкісне розмаїття тваринного і рослинного світу надає країні ще більше яскравості і колориту. В джунглях, по берегах ріки Амазонки, і досі живуть місцеві аборигени, дотримують життєвий уклад і традиції своїх предків. В силу того, що країна знаходиться в зоні підвищеної сейсмічної активності, тут періодично трапляються сильні землетруси. Одними з основних сфер діяльності в республіці є гірничодобувна та обробна промисловість, що цілком виправдано, враховуючи наявність таких природних ресурсів, як золото, мідь, срібло, нафта, вугілля, залізна руда. Значна частка населення зайнята в сільському господарстві, таким чином, підтримуючи реноме Перу, як аграрної держави. На плантаціях різних регіонів вирощують каву, какао, бавовник, цукровий очерет, ячмінь, рис, картоплю, кукурудзу, банани, персики і безліч інших фруктово-овочевих і зернових культур, а також лікарські рослини.

Величезне значення приділяється тут і туризму, що має безпосереднє відношення до формування державного бюджету. У зв'язку з цим, готельний сервіс знаходиться на пристойному міжнародному рівні, а якість більшості готелів досить висока. Соціальні шари сильно розділені, при цьому майже 50 % від загального населення, до недавнього часу, жили за межею бідності. Етнічний склад украй різноманітний і землі Перу населяють представники всіх континентів, включаючи вихідців з Азії та Африки, а також емігрантів з Європи. Значну частку становлять іспаномовні метиси й індіанці. Основною релігією вважається християнство, але в цілому, єдиного віросповідання не спостерігається. Перед відправленням на батьківщину інків необхідно зробити щеплення від жовтої лихоманки і прихопити таблетки від малярії. Не зайвим видається збільшення багажу, за рахунок всіляких коштів від шлункових болів, на всякий випадок.

Загальна інформація. Площа території Перу займає 1 285 тис. кв. км і входить за цим показником в 20-ку найбільших світових держав. Чисельність населення обчислюється майже 30 млн. осіб. Жителі говорять іспанською мовою, але при цьому широко поширені місцеві прислівники, серед яких переважають «кечуа» і «аймара». У ролі єдиної національної валюти виступають перуанські нові солі (PEN). 100 PEN = $35.88. Місцевий час відстає від московського на 9 годин. Часовий пояс UTC-5. Мережева напруга 220 В при частоті 60 Гц, типи розеток A, B, C. Телефонний код країни +51. Інтернет-домен .pe.

Куско, Перу
Куско, Перу

Короткий екскурс в історію. Згідно з історичними даними, перші поселення стали виникати на території Перу за 10 000 років до настання нашої ери, а імперія інків влаштувалася тут приблизно в XII столітті, в долині річки Урубамба. Засноване ними держава Тауантисуйу, було найпотужнішою і організованою імперією на цих землях до появи європейців. Сільське господарство було для інків основною сферою діяльності, а їх архітектурні споруди, багато з яких збереглися до наших днів, за своїми масштабами і довговічності цілком порівнянні з кращими зразками римської епохи. Завоювання Перу іспанцями почалося в 1524 році, а головними його учасниками стали конкістадори Франсиско Пісарро і Дієго де Альмагро. Завоювання супроводжувалося серйозним опором індіанців, тому істотних втрат зазнали обидві сторони, хоча перевага іспанців в озброєнні і досвід ведення боїв позначилося досить швидко, і в підсумку територія була завойована. Згодом, індіанці не раз повставали проти своїх поневолювачів, але неминуче програвали. На початку XIX століття в Південній Америці стартувало масштабне визвольний рух, апогеєм якого став тріумф повстанських армій під керівництвом воєначальників Сукре і Болівара, після чого територія була поділена на дві половини, Болівії і Перу. Період незалежності, супроводжувався для республіки численними військовими переворотами, війнами з сусідніми державами і народними хвилюваннями. Все це, самим безпосереднім чином відбилося і на сьогоднішньому економічному стані країни, яка, втім, в останні роки зробила значний прорив в цій області і зараз ситуація значно покращилася.

Клімат. Рельєф країни дуже нерівний, тому кліматичні умови в різних регіонах сильно залежать від висоти над рівнем моря. Так, на тихоокеанському узбережжі, зимовий період триває з червня по вересень, а середня температура повітря, при досить низькій вологості, становить +20..+22 градуси. Сюди краще їхати з грудня по березень, поки немає літніх дощів і задушливої спеки. У високогірних районах, взимку стовпчик термометра може опускатися до -7 градусів, а влітку зазвичай не перевищує +20 градусів. Багато верхівки гір круглий рік покриті снігом і льодом. У рівнинній частині країни температура схильна найменшим перепадів і, як правило, коливається в межах від +17 до +30 градусів. Сухий сезон триває з травня по жовтень, а вологий з листопада по квітень. Тут, найкраще подорожувати в проміжку з червня по серпень.

Віза і митні правила. У разі в'їзду на територію Перу терміном менше 3-х місяців, громадянам Росії і України віза не потрібна. При вильоті з аеропорту Ліми, з пасажирів стягується аеропортовий збір. Правила провезення багажу і всі митні формальності, відповідають загальноприйнятим міжнародним стандартам.

Як дістатися. Прямих рейсів з країн СНД до Перу не існує. Всі перельоти здійснюються з пересадками у великих європейських містах. Є також варіант зі стикуванням у кубинській Гавані. Час в дорозі, без врахування пересадок, може досягати 16-18 годин, тому вирушаючи в дорогу, варто запастися терпінням.

Транспорт. Для переміщення на далекі відстані, всередині країни часто використовується повітряне сполучення, оскільки між багатьма регіонами лежать непрохідні нетрі. Основними сухопутними засобами пересування в містах і передмістях є громадські автобуси і поїзди. При цьому залізниця вважається найбільш економічним способом переміщення, а найбільш популярним туристичним напрямком служать маршрути Куско - Мачу-Пікчу і Ollantaytambo - Мачу-Пікчу. Автобуси рідко ходять за розкладом і, як правило, заповнені до відмови, як втім, і поїзди. При перетині кордонів міст, місцеві прикордонні служби часто вимагають паспорти, тому відповідні документи мати при собі необхідно. При користуванні таксі, варто врахувати схильність водіїв до непристойності задирати ціни, хоча ніякого російського цим давно не здивуєш. Орендувати автомобіль теж простіше простого, але тут слід взяти до уваги специфічні правила дорожнього руху і не надто переборщувати з їздою в межах міської риси.

Міста Перу

  • Ліма - столиця Перу
  • Арекипа
  • Ікітос
  • Куско
  • Трухільо
  • Чан-Чан

Пам'ятки Перу

  • Мачу-Пікчу
  • Озеро Тітікака
  • Пустеля Наска
  • Подорож по Амазонці

Мачу-Пікчу, Перу
Мачу-Пікчу, Перу

Найцікавіше в Перу

Територія Перу ділиться на регіони, провінції, райони і міста. В ролі столиці виступає мальовнича Ліма, яка розташувалася біля самого підніжжя Анд, уздовж берегів Тихого океану. Сьогодні, це політичний, економічний і культурний центр країни, з гарною інфраструктурою і багатомільйонним населенням. В місті зосереджені основні переробні підприємства, фабрики, заводи, крупні комерційні банки, важливі адміністративні та освітні установи. Крім того, Ліма постає перед своїми гостями у вигляді популярного туристичного центру, з величезною кількістю історичних пам'яток та музеїв. А ось любителям поплавати в морі доводиться вирушати в довколишні райони, оскільки на тутешніх міських пляжах купатися досить важко, з-за високих хвиль та скелястих берегів, до того ж вода зовсім не відрізняється кришталевою чистотою.

Серед інших великих міст країни виділяються Арекіпа, Кахамарка, Трухільо, Уанкайо, Куско, Піско і Іка, відомий як виноробна столиця республіки. Багато населені пункти знаходяться на великій висоті, часто перевищуючи рівень 2000 метрів. З найбільш відвідуваних туристичних центрів Перу, що не мають відношення до пляжного відпочинку, особлива увага приділяється загубленого міста Мачу-Пікчу, який представляє собою найбільше культурна спадщина цивілізації інків, високогірного озера Тітікака, з його унікальними індіанськими племенами, що живуть на узбережжі, і знаменитої пустелі Наска, з її загадковими малюнками, які є однією з головних загадок людства.

Прекрасним приводом відпочити і розслабитися під шум морського прибою, служить відпочинок на західному узбережжі країни, омиваним водами Тихого океану. Мабуть, роль найбільш затребуваного пляжного курорту тут грає знаменитий Тумбес, розташований недалеко від кордону з Еквадором і відрізняється не тільки чудовими умовами для прийому сонячних ванн і купання в океані, але і своїми національними парками, лежать в околицях міста. У районах, прилеглих до столичної Лімі, розкинулися небагатолюдні пляжі Ель Сіленсіо, Сіньорітас, Кабальєрос, Пунто Хермоса, Пунто Негра та інші.

Одним з найбільш поширених місць для еко-туризму є невелике містечко Пуерто Мальдонадо, розташований в незайманих джунглях Амазонки. Приблизно в 30 км від Ліми красується релігійний центр доинковского періоду - Пачакамак. Чи не найбільш мальовничим краєм Перу вважаються дикі ліси Сельви, на сході країни. Надзвичайно різноманітний тваринний і рослинний світ в регіоні Ікітос, в самому центрі амазонських джунглів.

Перу належить до числа тих екзотичних держав, які немов магнітом притягують до себе любителів подорожей. Країн з такою кількістю загадок і таємниць, якими сповнені землі батьківщини інків, у світі налічується не більше десятка. Непрохідні джунглі Амазонки з місцевими племенами індіанців, глибокі води озера Тітікака, що ховається в туманних хмарах високогірний таємничий місто Мачу-Пікчу і зберігають на собі печатку багатовікової історії, малюнки пустелі Наска, формують незабутні враження, які залишаються в пам'яті на все життя.

Розміщення. У перу поширені недорогі готелі категорії варіюються від 1 до 5*. Найкраще поєднання ціна-якість у 3* готелях, готелях нижчої категорії може не бути гарячої води і інших зручностей. П'ятизіркові готелі є в Лімі, за її межами зустрічаються рідко.

Кухня. На кулінарні традиції перуанців істотний вплив мала Європа. У ресторанах і закусочних країни переважають м'ясні страви, овочі і морепродукти, але при цьому вистачає питомо національних надмірностей, на зразок рагу з овочів «сальтадо», супів з сочевиці, рисової каші «аррос-кон-чоклі», сушеного картоплі зі свининою і курятиною - «карапулькра», м'ясного асорті «пачаманка» і стейка «пуно». Серед гурманів популярні також страви з морської свинки, м'ясо змії і різні делікатеси з овочів. Незмінно, в меню присутні екзотичні фрукти, начебто папайї, чиримои, лукуми або туны, а також солодощі, відрізняються незвичайним смаком. Місцеві напої вельми специфічні і розраховані на любителів.

Шопінг. Більшість магазинів та супермаркетів, особливо у великих містах, починають працювати з самого ранку й до пізнього вечора, без вихідних. В них продаються традиційні товари, включаючи прикраси, взуття та одяг від європейських виробників, а також косметика, коштовності та багато іншого. У сувенірних крамничках до послуг покупців величезна кількість сувенірної продукції, у тому числі вироби з зображення знакових перуанських пам'яток. На ринках прийнято торгуватися і ціну можна збити в кілька разів. Природно, не слід забувати і про безпеку грошових коштів, за якими полюють численні кишенькові злодії і вуличні злодюжки.

Запобіжні заходи. Для поїздки в Перу потрібно підготуватися заздалегідь, оскільки є деякі заходи, які слід вжити. Варто уникати неосвітлених місць у нічний час, слід уникати груп підлітків, які можуть виявитися бандами і спробувати пограбувати. Досить часто зустрічаються збройні пограбування туристів, тому краще брати речі простіше, щоб не привертати увагу. Гроші багато туристів воліють тримати не в гаманцях, а в різних кишенях купюри і монети. Всі рахунки, квитанції і чеки, потрібно перевіряти, особливо при обміні валюти. Краще відмовитися від пропозиції перевезення багажу.


Материки:
Океани: