Четвер, 28.03.2024, 18:51
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню

Польща не претендує на туристичну екзотику і не прагне зайняти місце однієї з найбільш дивовижних країн, всім своїм туристичним виглядом ця країна говорить: моя історія - це історія Європи та європейців.

Особливості. Такі країни, як Польща, завжди цікаві для допитливого туриста своїми неповторними історичними подіями, які виникали на території держави, як правило під примусовим втручанням сусідніх країн. Напевно, кожному польському поколінню не дуже-то й солодко було жити в умовах безперервної зміни влади, коли один європейський сусід, то другий, наполегливо намагалися увійти в розряд «імперіалістів». Робилося це зазвичай за рахунок завоювання цих земель, а захоплення такими потенційними імперіями вважався той чи боротьбою за торжество історичної справедливості, то нагальною політичною необхідністю. Словом, кожна країна-сусідка вважала боргом честі хоч трохи, але завоювати Польщу, і її межі звиклися зі своєї вимушеної пластичністю і гнучкістю. Всі монархи Польщі, відомі нам завдяки праці невтомних літописців, були надзвичайно діяльними особами. Коли пересічний турист вперше потрапляє на вулиці Варшави чи Кракова, то у нього складається враження, що вся ця архітектурна старина немов створена була з однією метою - вразити його уяву. Напевно, навіть камнетеси часів Сигізмунда мріяли про те, щоб їх творіння, барельєфи, отримали архітектурно довге життя.

Колись давно на території Польщі панувала латинська мова. Потім національна ідея руками і волею королів Сигизмундов, першого і другого, спробувала розчистити шлях польської літератури, польської мови та польської культури. Як не дивно, але ця королевська революція принесла свої плоди. Сліди тих часів віддруковані не тільки в архітектурі, що дійшла до наших часів, але і в науці і історії.

Загальна інформація. Держава Республіка Польща розташована у Центральній Європі на території площею 312 тис. кв. км, з населенням чисельністю 38,3 млн. чоловік. Державною мовою є польський. Валюта - польський злотий (PLN). 100 PLN = $32.71. Місцевий час відстає від московського на 2 години влітку і на 3 взимку. Часовий пояс UTC+2 влітку і UTC+1 взимку. Мережеве напруга 230 В при частоті 50 Гц, типи розеток C, E. Телефонний код країни +48. Інтернет-домен .pl.

Короткий екскурс в історію. Доісторичний період Польщі був тривалим, в I тисячолітті до н.е. ці землі заселили слов'яно-балтійські племена, а пізніше проживали й інші - скиры, лугиевы, готи вельбарської культури. Князь Мешко був першим відомим правителем Великої Польщі зі столицею Гніздо. Новою столицею став Краків у 1320 році при новому польському королеві, а розквіту держава досягла за часів правління Казимира III Великого (1333-1370). Внаслідок Люблінської унії у 1569 році виникла річ Посполита - Федерація Польського Королівства і Великого князівства Литовського. В результаті утиски православних відбулося повстання під проводом Богдана Хмельницького у 1648 році і слідом спалахнула російсько-польська війна (1654-1667), після чого держава Польща прийшло в занепад, а потім і поділ Речі Посполитої між Австрією, Пруссією і Росією. Понад століття Польща не мала своєї державності. Коли почалася Перша світова війна, цар Микола II після перемога пообіцяв об'єднати царство Польське, але в складі Російської імперії, а російська територія Польщі опинилася окупованою. Потім була Друга світова війна, і виникнення Польської Народної Республіки (1944-1989). Нині Польща є демократичною країною із стабільною економікою, у 2004 році Польща вступила в Євросоюз і увійшла в НАТО.

Клімат. На території Польщі панує помірний клімат. Узбережжя Балтики відрізняється нестійким характером, з середньою температурою липня лише +17 градусів, у січні -2 градуси. Кілька суші і тепліше в літні місяці на рівнинних і підвищених територіях центральної частини країни, тут повітря в липні прогрівається до +24 градусів. У південних гірських районах Польщі домінують снігові і сонячні зими, для цієї місцевості характерні слабоотрицательные температури повітря. Польщу можна відвідувати цілий залежно від мети поїздки: гірськолижний відпочинок, звичайно, переважно взимку з грудня по березень, а на екскурсійні програми та лікувальні тури краще всього відправитися влітку.

Віза і митні правила. Для відвідування Польщі громадянам України необхідно оформити шенгенську візу. Митні правила відповідають загальноприйнятим європейським нормам.

Як дістатися. Літаком з Москви і Санкт-Петербурга до Варшави здійснюються щоденні прямі рейси. Поїздом до Варшави можна дістатися за 20 годин, або автобусом компанії Ecolines, який відправляється з Ризького вокзалу Москви, і Intercars з Аеровокзалу. З Калінінграда також відходять рейсові автобуси щодня по кілька рейсів до найближчих польських міст і Варшави.

Транспорт. Між містами Польщі діє залізничне і автобусне сполучення. Потяги в основному використовуються для поїздок на далекі відстані, автобусні лінії - для менш тривалих маршрутів. Громадський транспорт представлений міськими автобусами, тролейбусами і трамваями, у Варшаві функціонує метро. Єдині квитки на транспорт продаються в кіосках, також можна придбати квиток на проїзд безпосередньо у водія, але це обійдеться трохи дорожче.

Міста Польщі

  • Варшава - столиця Польщі
  • Білосток
  • Величка
  • Вроцлав
  • Гданськ
  • Казімеж-Дольни
  • Катовіце
  • Краків
  • Лодзь
  • Люблін
  • Познань
  • Торунь
  • Щецін

Курорти Польщі

  • Колобжег
  • Криниця Морська
  • Леба
  • Мазурські озера
  • Миколайки
  • Свіноуйсьце
  • Сопот
  • Устка
  • Ястарня

Гірськолижні курорти Польщі

Пам'ятки Польщі

  • Резиденція Козлувка

Інформація з Польщі

  • Польща. Кулінарне подорож
  • Найкрасивіші замки Польщі

Найцікавіше в Польщі

Цікаво, що після Другої світової війни старий центр Варшави був відновлений один до одного по своєму старовинному прообразу. Поляки старанно вивчали всі історичні описи, збирали по крупицях інформацію про те, якою була їхня столиця в середні століття. Їм вдалося змоделювати і побудувати той «фоторобот» старого центру, який зараз вражає враження багатьох туристів. А багато хто навіть без підказки екскурсовода і не здогадуються про те, що це - лише майстерна копія. Але справа навіть не в тому, копія чи оригінал, поляки завзято шанують традиції своїх предків і з повагою ставляться до старої польської історії. Все, що нині відновлено їх працями - і барбакан, і соборна готика, і ринкова площа - змушує кожного туриста благоговійно ставитися до такої країни. І нехай палаци, зустрінуті туристами на шляху, вже втратили своїх колишніх господарів, чиї прізвища колись гриміли по всій середньовічній Європі, але дух стародавніх міст живий, як і раніше. Щоб у цьому переконатися, туристові досить пройтися по вузьких варшавським вуличками і пройнятися цією європейською старовиною.

Колишня королівська столиця Польщі - стародавнє місто Краків, є для туристів одним з найцікавіших місць в Європі. Місто, розташований на березі Вісли, славиться безцінними пам'ятками культури і мистецтва. Можливо, багато хто не знають про те, що Краківський університет - це один з перших в Європі подібних навчальних закладів.

Білосток можна назвати польсько-білоруським містом, в якому збереглося чимало історико-культурної спадщини цих двох держав. На вулицях не рідко чутна російська мова, а в деяких ресторанах подають споконвічно російські страви, тому для гостей з пострадянського простору столиця Підляського воєводства має цілком знайомі риси.

Вроцлав розташований у південно-західному регіоні Польщі, на території історичної області Сілезія. Його береги омивають води річки Одри, яка є символом цього мальовничого міста. В ході своєї історії Вроцлав в різні часи належав таким державам, як Чехія, Німеччина, Австро-Угорщина і Пруссія. Кожна з цих епох залишила свій слід в архітектурі міста, його традиціях і культурі. Всесвітню популярність Вроцлав придбав завдяки своїм заводам, що виробляють знамениті автобуси марки Volvo.

Познань повністю виправдовує звання культурного центру країни. Тут можна не тільки познайомитися з історичною спадщиною маленького польської держави, але й долучитися до його традицій, оцінити гостинність місцевих жителів і побачити Польщу в її істинному вигляді. Одним з головних архітектурних об'єктів міста є Люблінський замок, орієнтовно побудований в XVI столітті і на сьогоднішній день виконує роль музею.

Великим туристичним увагою користуються Мазурські озера, які розташовуються в північно-східній частині Польщі, в районі Мазурського нагір'я, утворюючи значну водний простір приблизно 2 000 озер. Найбільшими озерами Мазурського краю є озера Снярдви та Мамри, що утворюють своєрідне водне ядро, до якого примикають водойми і лісові масиви. Одним з головних розваг для любителів активного відпочинку приїжджають на Мазурські озера, є яхтинг.

Досить велике місто Свіноуйсьце, розташований у північно-західній частині Балтійського узбережжя Польщі, недалеко від кордону з Німеччиною. Розкинувся уздовж острівних берегів Узнама і Воліна, Свіноуйсьце є одним з найбільш відвідуваних оздоровчих курортів країни. Всі лікарні Свіноуйсьце спеціалізуються на таких недугах, як захворювання серцево-судинної системи та органів дихання, порушення обміну речовин, а також гінекологічні, шкірні хвороби.

Взимку Польща стає об'єктом уваги з боку багатьох любителів зимових видів спорту, що приїжджають сюди з усієї Європи. Одним з найбільш популярних гірськолижних курортів Польщі вважається Закопане. Він знаходиться в південному регіоні Польщі, у підніжжя альпійських гір. Сам місто розташоване в дуже мальовничому місці, між гірськими масивами Татр і Губалувку. Особливою увагою з боку відвідувачів на гірськолижному курорті Криниця, користується сучасна канатна дорога, що пролягає від готельного комплексу до найвищої вершини регіону - Явожини Криницької.

Польща - привабливий край для туристів, у чому варто переконатися самостійно, відправившись в подорож. Вона відрізняється багатою природою, володіє цінними архітектурними і історичними пам'ятками. Багато куточки країни зберегли свою первозданну красу.

Розміщення. Польща поступово прагне наздогнати Західну Європу щодо стандартів проживання. Після Євро-2012 ситуація з сервісом і готельною інфраструктурою в багатьох великих містах покращилася, ціни порівнянні з стандартними європейськими. 

Кухня. Польська кухня являє собою змішання різних кулінарних традицій: європейської та азіатської. Польська кухня славиться насамперед своїми супами: борщі, росул (розсіл), грохувка (гороховий суп), фляки (суп з яловичого шлунка), черніна (суп з гусячої кров'ю). На обід і вечерю стіл поляка рясніє стравами з м'яса (качка запечена цілком або свинина), щедро приправленими спеціями, на гарнір подається гречана каша або тушкована капуста. На десерт найчастіше поляки воліють солодкі пироги з різноманітними начинками.

Шопінг. Традиційними польськими сувенірами виступають вироби народного промислу: дерев'яні іграшки й ляльки у національних костюмах, срібні ложки і скляні вироби з гравіюванням. Корінне населення Польщі вірить, що з ними сусідять пліч-о-пліч чарівні чоловічки - гноми, але щоб їх знайти, потрібно бути трохи більш уважним і здогадливим. Тому в багатьох сувенірних магазинах країни ви знайдете кумедні набори для пошуку гномів.

Запобіжні заходи. У містах слід дотримуватись стандартних запобіжних заходів, не залишати цінні речі без нагляду, а також бути вкрай уважним транспорті та в місцях підвищеного скупчення людей, де найчастіше орудують кишенькові злодії.


Материки:
Океани: