П`ятниця, 29.03.2024, 14:02
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню

Руанда розташовується в центральній частині африканського континенту, трохи південніше екватора. Це одна з бідних аграрних країн на планеті, з високою щільністю населення і вкрай низьким рівнем життя. Основною статтею доходу в державний бюджет тут є сільське господарство. Вирощування таких фруктових і зернових культур, як банани, чай, кава, картопля, і їх подальший експорт в багато країн світу, абияк дозволяють Руанді триматися на плаву. Хоча, звичайно, головну фінансову допомогу республіці надають іноземні держави. Промисловість в країні розвинена слабо, а природні ресурси практично не використовуються.

Значну частину території займають гірські плато. Населення проживає в основному на вершинах і схилах пагорбів, при цьому житлові будинки побудовані з цегли і розташовують черепичними дахами. У тропічних лісах мешкають екзотичні птахи, хижі звірі і інші види тварин. Як і більшість країн Африки, Руанда відчуває серйозні проблеми з медичним забезпеченням, а також має невисоку середню тривалість життя. Після здобуття незалежності в 1962 році, в республіці неодноразово відбувалися військові перевороти, апогеєм якого став геноцид, що запанував у державі в середині 90-х років минулого сторіччя.

Це сталося внаслідок політичного та релігійного конфлікту між двома етнічними групами, що проживають в Руанді, «хуту» і «тутсі». Звірства, влаштовані військовими загонами ополчення «интерахамве» і «импузамугамби», належали до етнічної більшості «хуту», спричинили за собою величезну кількість жертв серед мирного населення, значна частка якого відносилася до народності «тутсі». Ці злочини тим більше нез'ясовні, враховуючи схожість культур і одна спільна мова двох народностей. Припинити вбивства вдалося тільки Раундийскому патріотичного фронту «тутсі», зумів нейтралізувати загони бойовиків.

Події, що відбулися в 1994 році, на довгий час зміцнилися в свідомості тих небагатьох людей, що живуть за межами чорного континенту, хто знав про те, що трапилося. Справа в тому, що ООН довгий час умалчивало подробиці тієї кривавої різанини, і цей ефект вибуху бомби справив німецький фільм «Відстрілюючи собак», режисера Майкла Кетона-Джонса. Він був знятий через 11 років після трагедії і у всіх деталях розповідає про тих днях, коли протягом кількох місяців, в Руанді просто так було знищено більше одного мільйона чоловік. З 2004 року в країні відзначається день пам'яті про людей, які загинули в цей час від рук збожеволілих військових. На сьогоднішній день політична ситуація в країні стабільна, а управляє їй нинішній президент Поль Кагаме.

Столицею і найбільшим адміністративним центром сучасної Руанди є Кігалі. Місто розташоване серед горбистих і гірських рельєфів, тому, незважаючи на близьке розташування до екватора, влітку тут не буває спекотно, а взимку холодно. На відносно невеликій території, тут проживає більше мільйона чоловік. Статус головної міської пам'ятки столиці виконує меморіал, присвячений жертвам геноциду 1994 року. Також особливої уваги заслуговує Музей природної історії. Кігалі не можна назвати видатним містом в плані архітектури або історичної спадщини. Він відіграє роль головного політичного і економічного центру Руанди, з великою кількістю магазинів, торгових лавок, розважальних закладів, кафе і закусочних. Тут немає величезних хмарочосів і захоплюючих дух високотехнологічних споруд. Тим не менш, це максимально наближений до європейського способу мегаполіс, серед всіх населених пунктів країни. Гористий рельєф, сприяє прекрасними видами на навколишні мальовничі ландшафти, а близьке розташування лісових масивів з національними природними заповідниками, дозволяє шанувальникам еко-туризму в повній мірі насолодитися природною красою джунглів. У природному середовищі, тут можна побачити рідкісні види представників тваринного світу, не истребленные тільки завдяки тому, що місця, в яких вони живуть, перебувають під захистом держави.

Горила з дитинчам в Національному Парку Руанди
Горила з дитинчам в Національному Парку Руанди

Одним з найбільш яскравих і колоритних місць в країні є озеро Ківу, разливающееся на кордоні між Руандою і ДР Конго. Воно знаходиться в Східно-Африканської рифтової долини і вважається одним з найбільших озер на чорному континенті. Його глибина становить трохи менше п'ятисот метрів. Озерна улоговина, що займає територію понад двох з половиною тисяч квадратних кілометрів, періодично розширюється, викликаючи тим самим виверження вулканів. Так, у 1948 році, місцеві мешканці, які проживають в горах, стали свідками кипіння води в озері, внаслідок чого воно перетворилося у велику каструлю, з плаваючою в неї рибою. Природно, ті дні стали для тутешніх руандцев справжнім святом, коли вони могли, не докладаючи жодних зусиль, виловлювати з вируючих вод Ківу, свежесваренные морепродукти.

У Руанді панує м'який субекваторіальний клімат з вологим сезоном з жовтня по травень і сухим період з червня по вересень. Завдяки високогірному розташуванню, температура повітря, в середньому, тут коливається в діапазоні між +17 +24 градусами. Високо в горах, можливі різкі перепади, особливо між денним і нічним часом доби. Липень-серпень, як правило, є найтеплішими місяцями в році. Стовпчик термометра може підніматися до +30 градусів, але виснажливої спеки зазвичай тут не буває навіть влітку. У південній та східній частині країни, багатих річками і озерами, водяться крокодили, тому купаючись в тутешніх водах, слід дотримуватися особливої обережності.

Як і будь-яка африканська країна, Руанда зберігає в собі немало загадок і таємниць, в поєднанні з деякими небезпеками й труднощами, що виникають на шляху допитливих мандрівників. Втім, дотримуючись необхідні правила безпеки і виявляючи повагу до культури цієї африканської держави та її мешканців, можна отримати чимало задоволення, подорожуючи по загадковим і захопливим просторах Руанди.


Материки:
Океани: