Середа, 17.04.2024, 02:48
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню
Буркіна Фасо розташовується в західному регіоні африканського континенту і межує з такими республіками як Малі, Гана, Того, Кот-Д'Івуар, Бенін і Нігер. Це одне з найбідніших держав у Західній Африці. Низький рівень розвитку економіки багато в чому пов'язаний з пасивною політикою уряду, обмеженими природними ресурсами і несприятливим кліматом. Країна не має виходу до моря, а відсутність вологи за невеликої кількості опадів, негативно позначається на родючих властивостях грунту, що є важливим чинником при веденні сільського господарства. Тим часом саме ця галузь є головною для переважного числа місцевих жителів.

Кілька військових переворотів відбулися за останні десятиліття в Буркіна Фасо, після набуття незалежності в 1960 році, також не сприяли ні економічному зростанню, ні соціального підйому населення. На даний момент держава перебуває у владі тоталітарного режиму Блеза Компаоре, яка вчинила військовий переворот в 1987 році, коли був убитий народний герой республіки, Томас Санкара. Саме він дав їй ім'я Буркіна Фасо, що в перекладі з одного з африканських прислівників означає «країна чесних і гідних людей».

Столицею цього унікального держави є місто з назвою Уагадугу - це культурний і економічний центр країни.

Велика Мечеть в Уагадугу,
Велика Мечеть в Уагадугу, Буркіна Фасо

У ньому проживає понад один мільйон чоловік. При цьому площа території складає трохи більше 200 квадратних кілометрів. У середні століття місто вважалося столицею королівства Моси, що розташовувався на місці сучасної Буркіна Фасо. Уагадугу рясніє історичними пам'ятками, музеями, парками і монументами. У своєму розвитку він сильно відрізняється від провінції і має якоїсь позитивною аурою, яка не властива всім іншим містам республіки. Центральним місцем столиці є парк Бангр-Веугу, який століття тому був власністю вождів народу Моси. Тоді ця область вважалася священною, і тут проводилися ритуали ініціації, коли хлопчики проходили процес посвячення в чоловіки. Зараз, Бангр-Веугу являє собою мальовничу зелену зону, з густими деревами і пальмами, зростаючими по периметру парку.

Серед інших визначних пам'яток Уагадугу виділяються численні пам'ятники і статуї, національні музеї та художні галереї. Міська транспортна інфраструктура розвинена досить своєрідно. Більшість городян переміщуються по столиці на мопедах, мотоциклах і велосипедах. Автомобілів тут не так багато, а от двоколісний транспорт у великій пошані. У Уагадугу знаходиться аж 10 університетів, але на рівень освіти цей показник практично не впливає. У силу традиційних для Африки обставин, тут надзвичайно низький відсоток грамотності. Навчання в школах і вищих навчальних закладах ведеться французькою мовою, а також на одному з місцевих говірок. Буркіна Фасо, дуже спортивна нація і відсутність досягнень на міжнародній спортивній арені обумовлено виключно поганою організацією і небажанням президента країни брати участь в процесі розвитку фізкультури і спорту в країні в цілому. У жителів Уагадугу особливою популярністю користуються волейбол, футбол і баскетбол. У багатьох дворах стоять саморобні баскетбольні щити, прямо на вулицях знаходяться імпровізовані футбольні та волейбольні майданчики. Свята і фестивалі, регулярно проводяться в столиці, часто збирають гостей з провінції і являють собою веселе і цікаве видовище.

Цікаво, що Буркіна Фасо офіційно вважається провідним африканським державою в галузі кінематографії. У 90-му році, режисер з цієї країни, Ідрісса Уедраого, зі своїм фільмом «Закон», став єдиним лауреатом Гран-прі Каннського кінофестивалю, з чорного континенту, коли або отримували подібне визнання. Щороку, в столиці країни, Уагадугу, проводиться Фестиваль кіно і телебачення, на який з'їжджаються представники кіномистецтва з усієї Африки. Після успіху Ідрісса Уедраого, у країні відбувся якісний прорив у галузі кіновиробництва і в останні роки все більше зацікавлених пильних поглядів спрямовані убік африканського кіно.

Найбільша кількість проблем в Буркіна Фасо відчувають жителі провінцій. Багато з них існують в старих халупах, побудованих з каменю, глини соломи і очерету. У таких оселях важко сховатися від величезної кількості отруйних змій, павуків і інших рептилій, що населяють обласну територію. Крім того, регулярні посухи негативно відбиваються на стані врожаю, який часто просто висихає під палючим сонцем. За таким показником як тривалість життя (в середньому 53 роки), Буркіна Фасо займає одне з останніх місць. Вкрай низьким є також показник смертності серед населення. У теж час з народжуваності країна четверта в світі.

На сільськогосподарських угіддях республіки активно вирощуються бавовна, арахіс, кукурудза, рис, олійне дерево, сорго та просо. Широко застосовується тваринництво. На місцевих ринках продається багато зелені, овочів фруктів. У силу обмеженості фінансових ресурсів, тутешні жителі використовують традиційні способи розведення врожаю, засновані на знаннях закладених предками.

У Буркіна Фасо панує субекваторіальний клімат, із затяжним сухим сезоном, який тягнеться з листопада по травень. У цей період випадає мінімум опадів, а багато річки міліють і висихають. Температура повітря в сухі місяці становить від +28 до +40 градусів. В останні роки стала скорочуватися популяція диких тварин. Незважаючи на бідність і непривабливість провінції, країна представляє величезний інтерес для мандрівників. Дикі прерії, екзотичний і різноманітний тваринний світ, своєрідна африканська культура і тутешні традиції, формують сьогоднішній образ цієї загадкової і далекої країни під незвичайною назвою Буркіна Фасо, де проживають «чесні і гідні люди».

Материки:
Океани: