П`ятниця, 26.04.2024, 04:21
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню
Вірменія розташовується в південному районі Закавказзя і межує з такими країнами як Іран, Туреччина, Грузія і Азербайджан. Територія держави займає значну частину гірської поверхні, що знаходиться на висоті понад тисячу метрів над рівнем моря. При цьому самій нижній точкою країни є ущелині річки Дебед. Арарат - найвищий вулканічний масив Вірменського нагір'я на сході Туреччини. Гора хоч і не є частиною країни територіально, зате це справжній символ Вірменії, зображений на гербі національного прапора республіки.

Історія виникнення країни починається в епоху існування стародавньої Персії та Сирії. На початку II століття до нашої ери, в роки правління Тіграна Великого, Вірменська держава простягалося від Палестини до берегів Каспійського моря, але після приходу римлян, війська Тиграна були розбиті, а в 387 році всі землі були поділені між Персією і Римом. З тих пір, за довгі століття володарі тутешніх земель регулярно змінювалися, ними були араби і візантійці, монголи, тюрки і курди.

Особливості. Мальовнича природа і різноманітність ландшафтів вважається характерною рисою вірменської держави. Високі водоспади і широкі річки, круті гірські ущелини і глибокі озера, густа зелена рослинність і багатий тваринний світ, роблять Вірменію яскравою і красивою країною, що володіє величезними природними ресурсами, які використовуються не так активно через обмеженість економічного потенціалу. Величезне значення в житті країни мають підземні водні джерела. У республіці існує кілька десятків водосховищ, що грають важливу роль в риболовецькій промисловості, енергетиці, сільському господарстві та інших галузях.

Загальна інформація. Держава Республіка Вірменія розташоване в Закавказзі на території площею майже 30 тис. кв. км. Чисельність населення складає 3 млн. чоловік. Державна мова - вірменська, широко поширені російська та езидские мови. Валюта - вірменський драм (AMD). 100 AMD = $ 0.25 Час у Вірменії збігається з московським. Часовий пояс UTC +4. Мережеве напруга 230 В при частоті 50 Гц, типи розеток C, F. Телефонний код країни +374. Інтернет-домен. Am.

Клімат. Кліматичні умови у Вірменії, в силу різноманітності рельєфів і перепаду висот, сильно відрізняються. Для південного регіону країни характерний субтропічний клімат з жарким сухим літом і прохолодною зимою. Тут виростають такі культури, як лимон, апельсини, маслини та інші рослини. У західних та північних широтах, переважає континентальний клімат з середньою температурою влітку +25 градусів. Взимку тут буває холодно, особливо ночами. Іноді стовпчик термометра опускається до позначки в -10 градусів. У цілому ж, Вірменія представляє чималий інтерес для допитливих мандрівників в будь-який час року. Тут кожен може отримати справжнє задоволення у відповідності зі своїми інтересами і захопленнями.

Віза і митні правила. Для громадян Росії та України оформлення візи для відвідування Вірменії не потрібно. Безмитно можна ввозити до Вірменії особисті речі на суму 500 доларів, 2 літри вина або 1 літр міцних спиртних напоїв, 400 сигарет.

Як дістатися. З Москви до Єревану і Гюмрі здійснюються регулярні рейси щодня. Літаки до Вірменії літають також і з інших міст Росії. Автомобілем або автобусом дістатися до Вірменії досить проблематично і тільки через Грузію, всі наземні кордони країни з Азербайджаном і Туреччиною закриті.

Транспорт. Між містами Вірменії найзручніше пересуватися на автобусах. Дорога за допомогою залізничного сполучення може затягнутися через низьку швидкість поїздів. Всередині міст можна скористатися громадським транспортом, представленим автобусами і маршрутними таксі, або ж взяти таксі, яке коштує недорого.

Кухня. Вірменії воістину є чим пишатися, адже вірменська кухня є найдавнішою в Закавказзі, а приготування багатьох традиційних страв залишилося незмінним. Наприклад, «поч» - одне з найдавніших страв Вірменії, являє собою юшку з яловичого хвоста. Найпопулярнішим м'ясною стравою на вірменській столі є шашлик, приправлений спеціями і перцем.

Шопінг. Одним з головних сувенірів, який варто привезти з Вірменії є вірменський коньяк. Також можна привезти підставку з дерева під коньячну пляшку або тарілки для фруктів з національними мотивами.

Єреван - столиця Вірменії.

Міста Вірменії

  • Ванадзор
  • Гюмрі
Курорти Вірменії

  • Джермук
  • Діліжан
  • Севан
  • Цахкадзор
Монастир Хор Вірап біля підніжжя Арарату
Монастир Хор Вірап біля підніжжя Арарату, Вірменія

Найцікавіше у Вірменії

Основними туристичними центрами є Цахкадзор, Джермук, Діліжан, Арзні та інші міста. Каджаран, Сісіан, Мегрі відомі своїми мінеральними джерелами, схожими за складом на джерела в Карлових Варах у Чехії. Великою популярністю серед туристів користується також монастирський комплекс Гегард, язичницький храм Гарні, Нораванк, озеро Севан, руїни храму Звартноц, фортеця Амберд і Матенадаран.

Столиця Вірменії - Єреван, є найважливіший адміністративний і економічний центр держави розташований в районі Араратської долини. В останні роки в місті стрімко розвивається туристична інфраструктура. Побудовані нові готелі, зроблений сучасний аквапарк, який щорічно відвідують десятки тисяч гостей столиці, зведені розважальні, ділові та торгові центри, обладнані ринкові площі та створені максимально зручні умови для переміщення по місту. Єреван здавна своєму розпорядженні величезною кількістю історичних пам'яток і цікавих місць, які стають об'єктом пильної уваги з боку туристів з різних країн.

Другим за величиною містом Вірменії, після Єревана, є Гюмрі. Він розташований в центральній частині Ширакської улоговини, на висоті трохи більше півтори тисячі метрів. Гюмрі можна назвати історичним і культурним центром республіки, так як тут зосереджена найбільша кількість цінних пам'яток. Серед них виділяються церква Святого Акопа, статуя Вардана Маміконяна, російська фортеця, яку в 1837 році відвідав цар Микола I, меморіал жертвам землетрусу 1988 року, «Площа фонтанів», Пам'ятник Аветік Ісаакяну та інші об'єкти. Особливе місце в історії міста займають Драматичний театр імені А. Мравян та історико-архітектурний заповідник «Гюмрі», який у радянські роки вважався важливим промисловим вузлом всієї Вірменської РСР. Особливу славу Гюмрі принесли спортсмени, народжені в цьому місті і сяяли на міжнародній арені ще в роки радянської епохи. Зараз символом Гюмрі вважається футбольний клуб «Ширак», що є багаторазовим чемпіоном Вірменії, і без якого місто було б зовсім іншим. Клімат в цій області Вірменії відрізняється нежарким літом і досить холодною зимою.

На річці Агстев, в області Тавуш, розташовується відомий у Вірменії бальнеологічний курорт Діліжан. Багато в чому його популярність пов'язана з однойменною заповідником, оточуючим місто з усіх боків і має репутацію самого яскравого і насиченого в Закавказзі. Так повелося, що в цьому місті живуть представники творчих професій. Тут можна зустріти багатьох знаменитих вірменських композиторів, музикантів, поетів чи художників. Ці місця рясніють густою зеленою рослинністю, а повітря відрізняється надзвичайною прозорістю і свіжістю. Дихається тут легко і вільно. Чудові навколишні пейзажі в поєднанні з м'яким кліматом і добре розвиненою туристичною інфраструктурою принесли курорту широку популярність.

У парі десятків кілометрів від Діліжан, на невеликій відстані один від одного, знаходяться монастирські комплекси Гошаванк і Агарцін. Це одні з найдавніших монастирів в Закавказзі, що яскраво виражено в їх зовнішньому вигляді. Вони більше нагадують стародавні фортеці з традиційними баштами і кріпосними стінами з цегли і каменю. Мальовничі лісові хащі, в оточенні яких вони знаходяться, надають монастирям легкий наліт романтики і загадковості.

Озера, гірські річки та водоспади Вірменії відрізняються найчистішої водою і володіють високими органолептичними властивостями. Найбільшим є озеро Севан, що знаходяться на висоті 1900 метрів над рівнем моря. Це рідкісне по чистоті прісноводне озеро розташоване в районі Гегаркуник і виділяється своєю надзвичайно гладкою, дзеркальною поверхнею, яка на тлі неосяжних гірських вершин виглядає неймовірно красиво.

В даний час туризм у Вірменії є інтенсивно розвивається галуззю економіки. Щорічно Вірменію відвідують близько 750 тисяч чоловік, але в основному - це покинувши історичну батьківщину вірмени, що живуть в інших країнах. Уряд Вірменії активно інвестує кошти в нові готелі та розвиток туризму, залучаючи мандрівників культурними та історичними особливостями, пам'ятками і природними красотами цього краю.

Материки:
Океани: