Середа, 26.01.2022, 10:57
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню
Континент Азія

Азія відома як найбільший континент за площею і населенням, який з Африкою з'єднаний Суецьким перешийком, а від Північної Америки відділяється Беринговою протокою. Азія омивається водами цілих чотирьох океанів і тому має безліч великих островів, таких як: Північна Земля, Філіппіни, Сахалін, Японські, Шрі-Ланка, Малайський архіпелаг, а також безліч відомих півостровів, у тому числі, Ямал, Камчатка, Таймир, Індокитай, Індостан, Аравійський.
Клімат на континенті різноманітний. Приміром, Оймякон (Якутія) - це справжній полюс холоду і температура взимку тут досягає -65 °С.

Більшу частину континенту займають плоскогір'я і гори. Найвищі піки (4000 - 8000 м) в Центральній Азії це Гімалаї, Гіндукуш, Каракорум, Тянь-Шань. Багатий континент вулканами, серед яких найвідоміші це Демавенд (Ельбрус), Ключова Сопка (п-ів Камчатка), Фудзіяма (о. Хонсю). Деякі діють і сьогодні, наприклад, на Камчатці це Ключевська Сопка, а на островах Японії це Фудзіяма. Крім того, що країни Азії багаті корисними копалинами, в тому числі золотом і алмазами, варто відзначити, що багата Азія і культурними традиціями, пам'ятками, а також пам'ятниками найдавніших часів. Немає потреби розхвалити красу таїландських храмів, дивовижний японський театр або приголомшливе видовище ходи індійських слонів. Краще все це побачити своїми очима.

Азія

Материки:
Океани: