Середа, 26.01.2022, 11:47
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню
Континент Європа

Європа - це континент, який разом з Азією утворює материк Євразія. Кордоном Європи визначають по суші вздовж Уралу, р. Емби і Кумо-Маницкой низини. Водної кордоном Європи з Азією є знамениті Дарданелли і Босфор, а з Африкою - Гібралтарська протока. Європа омивається водами Атлантики і Північним Льодовитим океаном. Цікаво, що Європа географічно найбільш порізаний континент і півострова складають більше чверті всієї території. Острови ж займають трохи менше однієї десятої від усієї площі Європи.

На континенті рівнинний рельєф переважає над горами, серед яких найвідомішими є Великий Кавказ, Урал, Альпи, Піренеї. Знамениті вулкани Етна (о.сицилія) і Везувій (Південні Апенніни) це теж Європа. Варто відзначити, що деякі вулкани, наприклад, в Ісландії, діють і зараз. Клімат більшості європейських країн помірний і лише в північних країнах прохолодно - позначається сусідство Арктики, зате південь Європи прославився свої Середземним морем і дивним кліматом середземноморського узбережжя, яке можна вважати колискою всього людства.

Античні часи греків і римлян з їх великою культурою, християнство та середні століття - все це Європа і свідчення великих часів і подій досі можна побачити.

Країни Європи - це і всім відомі Греція, Франція, Іспанія, Італія, Швеція і Данія, а також багато інші цікаві місця.

Європа

Материки:
Океани: