Середа, 26.01.2022, 12:18
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню
Континент Південна Америка

Там, де закінчується Північна Америка, починається Південна Америка. Південна Америка володіє широким розмаїттям ландшафтів - гори, рівнини і пустелі, ліси, але все це в тіні слави Анд і знаменитої річки Амазонки. Що простягнувся через весь континент з півночі на південь, Анди є найдовшою гірським ланцюгом у світі, а за висотою поступаються лише Гімалаям. Безліч струмків і річок впадає в Амазонку, яка впадає в атлантичний океан. Південна Америка омивається двома великими океанами - Тихим і Атлантичним. Через Південну Америку проходить екватор, але на відміну від Африки він перетинає материк у північній частині. Клімат континенту різноманітний від спекотного на півночі до морозного на крайньому півдні, з-за сусідства крижаний Антарктиди.

Найбільша знаменитість Південної Америки це, напевно, водоспад Анхель. Ввысочайший в світі-979м., він падає з вершини, що має назву "Диявольська гора".

Річка Амазонка, живить відомий Амазонський басейн, що займає сорок відсотків території Бразилії. Тут існують мільйони тварин і рослин, і, вдумайтеся - більше половини всіх видів фауни і флори. Тільки тут живуть ягуари і колібрі, лінивці і піраньї, а також такі рідкісні звірі як морська ігуана і страус нанду, броненосець і оцелот.

Спочатку Південна Америка була територією індіанців. Сьогодні ж Південна Америка відома своїми екзотичними країнами - Бразилією, Колумбією, Перу, Венесуелою, Аргентиною.

Південна Америка

Материки:
Океани: