Thursday, 26.05.2022, 03:53
Вітаю Вас Guest | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню
Континент Північна Америка

Північна Америка - материк, розташований у Західній півкулі Землі. На півдні він з'єднується з іншим материком - Південною Америкою. До Північної Америки відносять Центральну Америку і так звану Вест-Індію. 20,37 млн. км2 (разом з усіма островами 24,27 млн. км2). Населення понад 449 млн. чоловік.

Для нас усіх Північна Америка - це насамперед такі країни, як Сполучені Штати Америки, Мексика і Канада. Але це ще і самостійний материк, який на півдні з'єднується з Південною Америкою через Дарьенский і Панамський перешийки.

Материк омивається Тихим океаном з Беринговим морем із заходу, Атлантичним океаном, зі сходу, і Північним Льодовитим океаном, з півночі. Відомі Алеутські острови і Гренландиятоже відносяться до Північної Америки. На заході материка знаходяться знамениті Кордильєри (найвища точка 6193 м), а на сході-обширні рівнини і невеликі гори.

Клімат материка різниться від арктичного до тропічного. Приблизно третина території Північної Америки займають ліси; які представлені тайгою в Канаді, хвойними лісами на Тихоокеанському узбережжі, а також хвойними і змішаними лісами на південному сході материка і на півдні Кордильєр. В центральній частині материка в основному степова і напівпустельна рослинність. Також на заході сильно розвинуті пустелі. На жаль, природа Північної Америки була сильно змінена людиною (особливо в США). Ті не менш, тваринний світ включає безліч виключно місцевих тварин - це мускусні бики, знамениті бізони, незрозумілі дикобрази, ведмеді грізлі і багато інших. Варто відзначити, що в Північній Америці понад 50 заповідників і національних парків. І ви не пошкодуєте, якщо вирішите відвідати ці чудові місця.

Північна Америка

Материки:
Океани: