Thursday, 26.05.2022, 04:02
Вітаю Вас Guest | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню
Аландські острови - це архіпелаг, який знаходиться в Балтійському морі і є автономною провінцією Фінляндії. До складу архіпелагу входить близько 6500 островів загальною площею 1481 квадратних кілометрів. Найбільшим островом вважається Аланд, його площа становить 685 квадратних кілометрів. Столицею Аландських островів є місто Мариехамн з населенням 11000 чоловік.

Історія Аландських островів тісно пов'язана з Росією. З 1809 Аландські острови входили до складу Російської імперії. У 1856 році після Кримської війни острови були оголошені демілітаризованою зоною. На території островів досі немає військових баз і об'єктів, юнаки не призиваються на військову службу, а зброю заборонено. Винятком є ​​лише дозвіл на мисливську зброю і зброї для поліцейських. Острови мають унікальний статус автономної провінції Фінляндії, який вони отримали в 1921 році. Фактично острови належать Фінляндії, але офіційною мовою на островах є шведська. Острови відстояли право на самоврядування і навіть випускають свої власні поштові марки. Населення островів складає близько 27 000 чоловік, що проживають на 60 островах. Решта острови вважаються незаселені. Острови також поділяються на 60 комун.

Найголовнішими пам'ятками Аландських островів є російська фортеця Бомарсунд і середньовічний замок Кастельхольм. Фортеця Бомарсунд була побудована в 1832 році російськими, тому часто її називають російською фортецею. Однак в 1854 році вона була майже повністю зруйнована французами в ході Кримської війни. В даний час від фортеці залишилася тільки стіна і частини гармат. У Аландської комуні сунди знаходиться знаменитий середньовічний замок Кастельхольм. Точна дата заснування замку досі невідома, однак перші згадки про нього датуються 1338 роком. За всю історію свого існування замок двічі був повністю зруйнований. Тільки в 20 столітті замок вдалося відновити і відкрити для відвідування туристів.

Аландські острови
Аландські острови

Аландські острови завжди славилися своєю неповторною природою. Дуже популярним заняттям на Аландських островах вважається риболовля. У місцевих водах мешкають сьомга, морський таймень, щука і лосось. Недалеко від столиці островів є дивовижний пляж Лилла Хольмен і аквапарк Маріебад, куди можна поїхати всією сім'єю. Також у місті Мариехамн є краєзнавчий музей і музей Аландські мистецтва. Любителям активного відпочинку можна зайнятися вітрильним спортом, пограти в гольф або піти в похід. Багато туристів беруть напрокат велосипеди і подорожують по островах самі. Автобусне сполучення на островах нерегулярне. Однак потрібно зазначити, що всередині столиці автобуси возять туристів абсолютно безкоштовно. Також є поромне сполучення між островами.

Аландські острови дуже схожі на велику мальовничу скандинавську сільце. Тут можна орендувати котедж і провести все літо на одному з островів. А можна приїхати на тиждень і насолодиться історичними та природними пам'ятками столиці. Тут кожен знайде для себе щось особливе.

Материки:
Океани: