Thursday, 26.05.2022, 04:44
Вітаю Вас Guest | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню
Американські Віргінські острови розташовуються у водах Карибського моря, будучи неінкорпорована організованою територією США. Віргінський архіпелаг, що складається з безлічі ділянок суші, знаходиться недалеко від берегів Пуерто-Ріко і ділиться на кілька частин, одна з яких належить Сполученим Штатам.

Особливості. Американські Віргінські острови включають в себе 3 великих острови, Сент-Томас, Сент-Джон і Санта-Крус, а також цілий ряд маленьких острівців, хаотично розкиданих навколо них. Поверхня суші рясніє вічнозеленими тропічними лісами, більшою мірою, представленими на острові Сент-Джон, а також вапняками, чагарниками і редколесьямі. Річок і озер тут немає, а тваринний світ в значній мірі скоротився у порівнянні з минулими роками. Водні глибини, навпаки, надзвичайно багаті представниками морських глибин, включаючи рідкісних особин. Основними виробничими напрямками тут є нафтопереробка, текстиль, збірка електронних пристроїв, виробництво рому і фармацевтичної продукції. Можливості ведення сільського господарства обмежені, в силу геологічної структури грунту, а в ролі основних вирощуваних культур виступають цукровий очерет, цитрусові та овочі. Величезне значення для економіки островів має туризм. Одним з основних родів діяльності остров'ян також є рибальство. Більше 70% жителів мають чорним кольором шкіри. Єдиного релігійного вірування не спостерігається, а населення ділиться на баптистів, католиків і прихильників інших релігійних напрямків.

Загальна інформація. Американські Віргінські острови займають площу близько 350 кв. км, де проживає трохи більше 100 000 чоловік. Основною мовою є англійська. Також в ходу креольський, іспанська, французька. Національна валюта - долар США. Місцевий час відстає від московського на 8 годин. Перехід на зимовий і літній час не проводиться. Часовий пояс UTC -4. Телефонний код країни +1-340.

Основні регіони та міста. Дана неінкорпорована територія США ділиться на 20 районів, що входять до складу 3-х округів, що носять назви головних островів архіпелагу. Найбільший з них - Санта-Крус, площею 214 кв. км. Він складається з 9 районів, в число яких входять декілька міст, включаючи Крістіанстед (адміністративний центр острова). Острів Сент-Джон формується з 4-х районів і користується підвищеною увагою туристів, що віддають перевагу відокремленому відпочинку. Оскільки тут немає аеропорту, дістатися до цієї ділянки суші можна тільки морським шляхом, що надає йому кілька романтичний образ. Крім того, тут є кілька цікавих пам'яток, серед яких варті уваги історичні руїни плантації Аннаберг, археологічний комплекс розкопок у містечку Синнамон-Бей, а також музей історії і кілька захоплюючих туристичних стежок. Третій округ, Сент-Томас, примітний тим, що на ньому розташований портовий місто Шарлотта-Амалія, яке є столицею Американських Віргінських островів, де крім туризму прекрасно розвинена харчова промисловість, а в місцевому порту регулярно швартуються габаритні морські судна, включаючи суперсучасні круїзні лайнери. Як і на Сент-Джоні є кілька цікавих архітектурних об'єктів. Обладнано оглядовий майданчик Перадайс-Пойнт, з ведучою до неї канатною дорогою.

Американські Віргінські острови
Американські Віргінські острови

Короткий екскурс в історію. Віргінські острови були відкриті для європейців знаменитим мореплавцем Христофором Колумбом в 1493 році. Місцеві племена зазнали безжалісного винищення колонізаторами, а через трохи більше одного століття, на тутешніх берегах з'явилися перші англійські та французькі поселенці, з яких і почалася сучасна історія архіпелагу. Періодично, на необжитих ділянках суші, загублених у водах Карибського моря, будували свої бази пірати, але з ростом інфраструктури та збільшенням уваги до островів з боку розвинених держав, корсари все рідше стали відвідувати ці місця. У 1666 році нинішній територією Американських Віргінських островів заволоділи данці, що продали її американцям в 1917-му. Незабаром після цього, архіпелаг став популярним туристичним центром США для забезпечених людей, що віддають перевагу комфорт і самоту.

Клімат. На островах переважає яскраво виражений тропічний пасатний клімат. Навесні і восени тут зазвичай йдуть дощі, а влітку і взимку сухо і сонячно. У літні місяці температура повітря коливається в районі +30 градусів, а в зимові може опускатися до +20. Туристичний сезон на островах зазвичай починається в грудні і закінчується в травні, хоча приїжджати сюди можна в будь-який час року, попередньо ознайомившись з прогнозом погоди на найближчі тижні. Вода біля берегів відрізняється дивовижною прозорістю практично протягом всіх 12 місяців, тому для любителів дайвінгу цей курорт можна назвати справжньою знахідкою.

Віза і митні правила. Для громадян України та СНД подорож на Американські Віргінські острови супроводжується обов'язковою наявністю візи. Всі правила оформлення та вимоги, які пред'являються до них, аналогічні звичайним правилам оформлення візи в США в будь-якому американському посольстві. Усі митні формальності, відповідають загальноприйнятим міжнародним стандартам.

Як дістатися. Транспорт. На островах Сен-Томас і Санта-Крус розташовані аеропорти, що обслуговують авіарейси з США. Крім того, з материком архіпелаг з'єднується за допомогою поромного сполучення. В якості транспорту, на внутрішній території активно використовуються автобуси і таксі. При оренді автомобіля, слід врахувати, що на тутешніх дорогах організовано лівосторонній рух.

Кухня. Кулінарні твори в ресторанах Американських Віргінських островів досить різноманітні і можуть задовольнити смак найвишуканіших гурманів. У меню переважають страви з м'яса і риби, багато овочів і фруктів. Втім, любителі гамбургерів і фаст-фудів, теж можуть відвести душу. Також, широкий вибір напоїв і всіляких солодощів.

Шопінг. Магазинів і торгових центрів на островах вистачає, тому бажаючі обзавестися покупками, можуть бути задоволені наданим асортиментом товарів. Поторгуватися ж можна на тутешніх ринках, яких хоч і помітно менше, але можливості заощадити куди ширше. Як правило, торгові точки відкриваються рано вранці, але працюють не допізна, зате щодня і дуже часто без вихідних.

Американські Віргінські острови вважаються елітним місцем проведення часу і відпочивати сюди приїжджають в основному заможні люди, тим більше що сама поїздка коштує недешево. Головними ж достоїнствами курорту вважаються відмінні піщані пляжі, красиві природні ландшафти і чистісінька вода, чудово підходить як для купання, так і для знайомства з екзотичним підводним світом Карибського моря.

Материки:
Океани: