Thursday, 26.05.2022, 05:56
Вітаю Вас Guest | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню
Американське Самоа - це група з семи островів, що знаходяться в південній частині Тихого океану. У країні проживає близько 58 тисяч чоловік, а загальна площа островів складає 200 квадратних кілометрів. Офіційними мовами є англійська та самоанських. Один з атолів Американського Самоа, який носить назву Розі, є самою південною частиною США. Фактично Американське Самоа є територією юрисдикції США, проте громадяни Самоа не є громадянами Америки і не мають право голосувати на президентських виборах США. Американський Самоа носить статус неорганізованої і не включеної до складу США території. Президент США є гарантом місцевої конституції і володіє правом суверенітету над територією. Крім того, Американське Самоа знаходиться у веденні Відділення справ островів МВС США. Охороною островів займається безпосередньо Збройні сили США. Управління Американського Самоа здійснюється обраним губернатором.

Американське Самоа краще відвідувати в період з травня по вересень. Саме в цей час тут встановлюється ясна погода і випадає мінімальна кількість опадів. З грудня по березень на територію Американського Самоа нерідко приходять потужні тропічні циклони, які викликають землетруси і цунамі. Середня температура повітря протягом усього року тримається на позначці +26 С.

Американське Самоа
Американське Самоа

Найбільшим островом в Американському Самоа є Тутуіла, де проживає 96% всього населення країни і розташована столиця Паго-Паго. На цьому острові знаходиться Національний парк Американського Самоа, який є головною визначною пам'яткою країни. Він був відкритий в 1988 році спеціальною постановою Конгресу США. Парк розташовується на території островів Тау, Офу і Тутуіла, а його загальна площа становить близько 36 квадратних кілометрів. Більшу частину парку займають тропічні реліктові ліси, які вже зникли на інших островах. У парку живуть кілька видів тварин і птахів, а також знаходяться кілька коралових рифів, які вимагають захисту і пильного спостереження. У центрі парку знаходиться гора Алава, висота якої становить 491 метр. Однак найвищою точкою Американського Самоа є пік Матафао, висота якого перевищує 650 метрів. У його підніжжя тече дивовижної краси водоспад Нууілі. Американське Самоа в своєму розпорядженні і іншими територіями, заслуговують на увагу туристів, такими як мальовнича лагуна Нууілі-Пала, дивовижний Морський заповідник черепах, незвичайний морський парк Ваото, Національний морський резерват затоки Фагателе і заповідник приватного острова Суейнс. Всі ці природні пам'ятки є охоронюваними територіями національного значення. В Американському Самоа дуже розвинені водні види спорту. У країну приїжджають любителі віндсерфінгу і дайвінгу з усього світу. Покататися на хвилях можна на знаменитому пляжі Картер-Біч і в затоках Леоне-Бей і Алофай. А найкращими піщаними пляжами, де можна позасмагати, є пляжі в селі Алега, яка розташовується на острові Тутуіла. Підводний світ Американського Самоа дуже багатий. Любителі попірнати зможуть побачити більше 200 видів коралів, близько 890 видів риб і декілька видів ссавців. Перед зануренням обов'язково потрібно пройти докладний інструктаж, так як в тутешніх водах живуть акули і отруйні риби, а про величезні масиви коралових рифів можна дуже боляче поранитися. Популярним заняттям для туристів також є риболовля. Орендувати рибальське катер можна в готелі або місцевому туристичному агентстві. Також в містечку Утулеі знаходиться яхт-клуб. У місцевих водах можна зловити смугастого тунця, марлина, ваху, скіпджека і желтохвост тунця. Любителям піших прогулянок сподобаються розроблена Національним парком Американського Самоа мережа стежок низької категорії складності. Вони розташовані в межах самого парку, вздовж бухти Паго-Паго, а також на північному заході острова Тутуіли. На Тутуіле також є непоганий гольф-клуб. Для любителів тенісу відкриті кілька кортів у готелях острова. У столиці Паго-Паго розташований музей Хейдон, де зберігаються предмети декоративно-прикладного мистецтва самоанцев.

Щороку в липні влада країни влаштовують тиждень туризму. Протягом тижня можна ознайомитися з досягненнями туристичної галузі країни, взяти участь у спортивних змаганнях, численних святкуваннях і подивитися традиційний конкурс «Міс Американське Самоа». Національним святом Американського Самоа є День прапора, який святкується в другій половині квітня. У програму святкування входить фестиваль самоанською мистецтва, гонки на каное, пісенний і танцювальний фестивалі, спортивні змагання і змагання рибалок.

Перед поїздкою в Американське Самоа необхідно зробити щеплення від жовтої лихоманки. Також рекомендуються щеплення від гепатиту В, холери, тифу, японського енцефаліту та поліомієліту. Кожен турист повинен мати при собі засоби захисту від москітів, так як вони є рознощиками тропічної лихоманки. У цілому країна є досить безпечною, якщо дотримуватися елементарних заходів обережності. Вдалого відпочинку і яскравих вражень!

Материки:
Океани: