Thursday, 26.05.2022, 04:58
Вітаю Вас Guest | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню
Алжир - держава, одна з найбільш унікальних, цікавих і закритих як на Африканському континенті, так і в усьому світі. Алжир - країна, де населення володіє французькою мовою нарівні з арабським, але французьку не вважається офіційним. Країна, в один час несхожа ні на одне арабська держава, але в теж час, точно таке, як і всі інші країни арабського світу. Алжир - країна контрастів.

Алжирська Народна Демократична Республіка або просто Алжир знаходиться на півночі Африканського континенту, на півдні-сході межує з Нігером, на південному заході - з Малі і Мавританією, на заході - з Марокко, на сході - з Тунісом і Лівією. Північ країни омивається Середземним морем.

Алжир друге за величиною території держава в Африці після Судану. 80% терито-рії Алжиру займає пустеля Сахара. Алжирська частина Сахари ділиться на піщану - Великий Західний Ерг, Великий Східний Ерг, Ерг-Ігиді, Ерг-Шеш і кам'янисту - плато Танезруфт, Тінгерт, Тадемаїт, Ель-Еглаб. Найвища точка країни - гора Тахат, висотою 2906 м., розташована на південному сході алжирської Сахари на нагір'я Ахаггар. На півночі алжирської Сахари лежить солоне озеро Шотт-Мельгир. Північ Алжиру займають хребти Атласу - Телль-Атлас та Сахарский Атлас. Практично всі ріки Алжиру - тимчасові, тобто заповнюються в сезон дощів. Найбільша річка Алжиру - Шеліфф, довжиною 700 км. Річки на півночі країни впадають у Середземне море, решта губляться в Сахарі.

Озера, також як і ріки, заповнюються в сезон дощів, а влітку пересихають і покриваються шестидесятисантиметрова соляною кіркою. Алжирський клімат на півдні тропічний пустельний, на півночі - субтропічний середземноморський. Літо в країні спекотне та сухе, а зима залежить від регіону. Наприклад, у Сахарі залежить від часу доби, вночі нижче нуля, вдень близько +20 градусів, у горах - прохолодна, а на узбережжі - тепла і дощова з середньою температурою +13 градусів.

За формою правління Алжир - унітарна республіка. Держава складається з 48 провінцій (Віла), 553 округів (ДАІРА) і 1541 комуну (Балад). Главою держави є Президент, якого обирає населення на п'ятирічний термін, у зв'язку з поправками до Конституції, прийнятими в 2008 році, кількість термінів не обмежена.

Законодавчу владу в країні здійснює Парламент, що складається з двох палат - Сенату і Народної асамблеї. У Сенат входить 144 сенатора, третина призначається Президентом, дві третини - вибираються населенням на шестирічний термін. Народна асамблея складається з 389 місць, депутати на які обираються населенням на п'ятирічний термін. Галузі права Алжиру схожі з правом Франції, завдяки цьому більшість кодифікованих актів мало відрізняються від французьких.

Економіка Алжиру заснована на видобутку нафти і газу. За запасу нафти країна займає 15 місце і 11 місце за її експорту, за запасами газу - 8 місце і 4 з його експорту. Також в Алжирі великі запаси заліза, цинку, міді, фосфатів і ртуті. Промисловість в основному здобуваю-щая - видобуток нафти і газу, в теж час розвинені гірничорудна, нафтохімічна, енергетична, а також різні види легкої промисловості. Сільське господарство в порівнянні з промисловістю розвинене слабо, хоча воно досить різноманітно. Вирощуються цитрусові та інші фрукти, оливки, ячмінь і пшениця. Алжир є одним з головних експортерів фісташок. Тваринництво представлено вирощуванням кіз, овець і великої рогатої худоби. На прибережній частині країни розвинене рибальство. Алжир - член ООН, ОПЕК (Організація країн-експортерів нафти), СОТ (Світова Організація) і Африканського союзу.

З розвитку транспорту Алжир займає одне з перших місць на Африканському континенті. Протяжність автомобільних доріг близько 105 тис. км., З них з твердим покриттям близько 73 тис. км. Протяжність залізниць близько 5 тис. км. Морський транспорт виконує близько 70% міжнародних перевезень, що дає право називати Алжир головною морською державою Африки. У країні діє 136 аеродромів, з яких 51 з бетонним покриттям. Головний і найбільший аеропорт Алжиру - Дар-ель-Бейда, що є портом приписки національного авіаперевізника - Ейр Алжир. Флот авіакомпанії складається з 37 авіалайнерів, які здійснюють рейси до країн Європи, Азії, Африки та Північної Америки, всього близько 39 пунктів призначення, не рахуючи внутрішні рейси.

Чисельність населення складає близько 35 млн. чоловік, з яких 83% арабів, 16% берберів і 1% інших національностей, переважно французів. Офіційний мова одна - арабська, поширені берберські діалекти, також більше 75% населення володіє французькою мовою. Грамотність населення чоловічої частини більше 79%, жіночої - 60%. У релігії переважає мусульманство, 99% славити іслам суннітського толку, що залишився 1% - припадає на християнство.

Так як Алжир досить закрита країна, туризм в порівнянні з сусідніми Тунісом, Єгиптом і Марокко, розвинений не сильно. Але в даний час Уряд країни активно розвиває цю галузь і не даремно - в Алжирі є, що подивитися.

Алжир - столиця Алжиру.

Столиця країни з однойменною назвою Алжир, розташована на узбережжі Середземного моря, сучасна частина міста, де знаходяться різні бізнес-центри, розважальні комплекси та будівлі державних установ, простягається уздовж узбережжя, стара частина міста - справжній арабський місто, де на вузьких вуличках розташовані невисокі білі будинку, піднімається на крутий пагорб. У місті Алжир розташовані фортеця турецького часу Касба, Велика мечеть з мінаретом, мечеть-усипальниця Сіддім Абдаррахман, мечеть Кетшава, мечеть Джамі-аль-Джадіда.

Алжир
Алжир

Також в Алжирі на скелі, заввишки 124 метри, піднімається над морем, знаходиться Собор Африканській Богоматері. Собор відкритий в 1872 році і виконаний в неовізантійського стилі. Напис, написана на вівтарній апсиді французькою мовою, говорить: Африканська Богоматір, молися за нас, і за мусульман. Цей собор - єдине місце у світі, де в католицькій церкві згадується інша релігія. У місті Алжир розташований музей давньої історії та античності, де можна дізнатися про історію півночі Африки і самого Алжиру. У Старому місті, можна насолодитися видами арабського містечка з безліччю заплутаних вуличок і білосніжними будиночками, де можна купити різні коштовності ручної робіт.

В іншому великому місті країни Орані знаходяться Велика мечеть і Цитадель, побудована в XVIII столітті. Узбережжя Алжиру зайнято тисячокілометровими пляжами, які не так наповнені людьми як пляжі сусідніх туристичних держав. Також на узбережжі знаходяться руїни давньоримських, фінікійських і візантійських міст. Проводяться екскурсії в берберські села, де можна познайомитися з культурою цих народів і в пустелю Сахару, де можна покататися на верблюдах, влаштувати перегони на джипах по піщаних барханах, насолодитися прохолодою оазису і приголомшливим заходом в пустелі. Також у Сахарі можна побачити і взяти на руки фенька або як називають його тут лиса пустелі. Він мешкає тільки в Алжирі та Тунісі і є символом Алжиру, його мордочка красується на футболках збірної Алжиру з футболу, а також на монеті в ¼ алжирського динара.

Кухня Алжиру схожа на кухню сусіднього Тунісу. Популярні продукти Середземного моря, також різні страви з птиці і яловичини. Поширені оливки, свіжі овочі і фрукти. Традиційним берберським стравою є - стейк з верблюда. Т.к. Алжир - мусульманська країна, алкоголь заборонений, незважаючи на розвиток туризму, алкогольна продукція залишається забороненим товаром. Але й без алкоголю є що попити, наприклад, традиційний чай з м'ятою, мигдалем або іншими горішками.

З Алжиром встановлено візовий режим. Термін дії візи - 30 днів. При отриманні візи стягується консульський збір у розмірі 8 доларів США. При в'їзді в країну заповнюється картка, де перетинає кордон людина повинна вказати: ПІБ, стать, дату народження, місце народження, громадянство, професію, адресу постійного проживання, номер паспорта, коли і ким виданий, пункти проходження і місце проживання в Алжирі. При подорожі з дітьми, на зворотному боці картки повинні бути вказані їх ПІБ, дата і місце народження. Якщо громадяни РФ в'їжджають країну на термін, що перевищує 3 місяці, то вони зобов'язані отримати вид на проживання в місцевій поліції. Якщо в закордонному паспорті або в іншому документі присутній позначки перетину кордону Ізраїлю, то в'їзд в країну заборонений.

Материки:
Океани: