Thursday, 26.05.2022, 05:47
Вітаю Вас Guest | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню
Маленька острівна держава Ангілья розташовона в східній частині Карибського моря і офіційно вважається територією знаходиться під суверенітетом Великобританії. Управляє країною королева Єлизавета II, а офіційною мовою тут є англійська. Береги острова рясніють коралами, а поверхня вкрита густими чагарниками. Найвищою точкою курорту вважається скеля Крокус Хілл, що височіє над північним узбережжям. Висота вершини становить 65 метрів. Загальна чисельність населення держави ледь перевищує 14000 чоловік, з них близько півтори тисячі осіб проживають у столиці Ангильи - місті Валі.

Ще до того як Христофор Колумб відкрив Америку, землі Ангильи були заселені групою індіанських народів, відомих як «араваки». Після приходу сюди іспанців всі «араваки» були винищені або відправлені в резервації. Втім, з урахуванням того, що Іспанія володіла безліччю інших, набагато більш багатих колоній, Ангілья їх мало цікавила і з 1650 островом заволоділа Британія. На території стали з'являтися тютюнові та бавовняні плантації, а трохи пізніше став вирощуватися цукровий очерет. З Африки були привезені негри, які день у день трудилися під променями палючого сонця. З часом, стало зрозуміло, що грунт острова неродюча, а мінімальна кількість щорічних опадів, що випадають в цих місцях, не сприяло високому врожаю. У підсумку в 1834 році виробництво цукрової тростини в Ангілья було припинено, а місцеві раби були звільнені і склали переважну частину місцевого населення острова. З тих пір Ангілья вважається заморським володінням Великобританії, із власним самоврядуванням.

На сьогоднішній день, не маючи в своєму розпорядженні відповідними умовами для успішного ведення сільського господарства і володіючи мізерними природними ресурсами, Ангілья розвивається виключно за рахунок туризму. Піщані пляжі, яскраве сонце і теплі води Карибського моря приваблюють сюди тисячі туристів з усіх кінців світу. Дружелюбність місцевих жителів, різноманітна кухня, шикарні можливості для дайвінгу та інших водних видів спорту, загадкові печери, живописні корали і широкий вибір першокласних готелів, все це в достатку можна виявити на берегах Ангильи.

Незважаючи на відсутність історичних і значущих архітектурних пам'яток, Ангілья має ряд переваг, головним з яких є пляжний відпочинок. Курорт володіє більш ніж тридцятьма чудовими піщаними пляжами, і сучасними дорогими готелями, з чудовими видами на море. За вартістю, відпочинок на території заморського володіння Британії зіставимо з відпочинком на Лазурному узбережжі Франції. Мінімальна номери у самому недорогому готелі Ангильи складе не менше 90 доларів на добу. Прокат скутерів, човнів, каное та іншого морського і пляжного транспорту коштує в районі 100 у.о, залежно від часового проміжку. Харчування тут теж досить дороге. Обід з морепродуктів в самому простенькому кафе курорту, обійдеться мінімум в 50 американських доларів. Майже скрізь чайові включені у вартість обслуговування. Тому оплачуючи їжу в ресторані або проживання в готелі, додаткову плату можна не виробляти.

Ангілья
Ангілья

Однією з особливостей Ангілья є обов'язкова вакцинація від жовтої лихоманки перед прибуттям в аеропорт. Як і в багатьох африканських країнах, тут поширені такі захворювання як малярія, правець і деякі шлункові інфекції. Тому також необхідно запастися таблетками від шлункових нездужань. Воду з-під крана пити не рекомендується, незважаючи на те, що вона декларується як питна.

Що стосується загальноприйнятих норм поведінки, то куріння на території поселень і міст Ангильи дозволяється тільки у спеціально відведених місцях, як і розпивання алкогольних напоїв. Відпочиваючи на курорті, потрібно дотримуватися чистоти і вкрай відповідально ставитися до суспільних пляжним атрибутів, таким як парасольки, лежаки і матраци.

Жителі острова вкрай доброзичливі і товариські. Тут прийнято вітатися, навіть якщо зустрічний людина вам незнайомий. На відміну від більшості незалежних острівних держав тут велике значення надають одязі. З'являтися в пляжному «прикиді» за межами курортної зони в Ангілья вважається поганим тоном і неповагою до тутешніх порядків. Топлес в цих місцях не допустимо, навіть на пляжі, не кажучи вже про нудизм. Взагалі, зовнішній вигляд жителів і музичні мотиви тут більше нагадують Африку, а культура поведінки і традиції, на перший погляд, значною мірою схожі на Великобританію.

Клімат в Ангілья тропічний пасатний. Урагани, зливи і шторми найчастіше трапляються в період з серпня по листопад. В інший час року, погода стабільна і неподвержена особливих змін. Вдень температура повітря коливається від +27 до +38, а вночі, буває, опускається до +16. Ландшафти острова рясніють соляними водоймами, невисокими пагорбами і сухими лісами. Живність тут представлена ​​досить багатим представництвом пернатих і ссавців.

Спільної релігії як такої на курорті не існує. Подекуди в ходу навіть язичництво, хоча більша частина місцевих жителів дотримується християнства з домішкою деяких африканських культів. Тут немає такого поняття як «набожність» або «всепрощення». Кожен тут вірить в Бога по своєму, не дотримуючись загальноприйнятих понять і традицій.

Візова система в Ангілья досить складна. Щоб отримати дозвіл на в'їзд в країну, треба надати довідку з місця роботи або документ про зареєстроване приватному підприємництві, мати певний рівень доходів і цілий ряд документів, що засвідчують особу і фінансову спроможність туриста. Всі довідки повинні бути перекладені на англійську мову. Так як інтереси Ангильи у світі представляє Британське посольство, то і вимоги до оформлення документів відповідають Британським правилам і нормам.

Материки:
Океани: