Thursday, 26.05.2022, 04:01
Вітаю Вас Guest | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню
Багато людей щороку вибирають відпочинок в Абхазії, залучені традиційною кавказькою гостинністю, широкими можливостями для лікування, які надають численні санаторії Абхазії і красою природи.

Клімат. Ця курортна республіка дуже вдало розміщена на приморській смузі між Чорним морем і мальовничим Головним Кавказьким хребтом. Таке поєднання і стало причиною того, що відпочинок в Абхазії - це можливість побути кілька тижнів у м'якому і теплому кліматі. Високі гори захищають країну від холодного вітру, а Чорне море стає джерелом теплого повітря восени і взимку. Тому на відпочинок в Абхазії можна приїжджати в будь-який час року, багато санаторії Абхазії продовжують працювати навіть тоді, коли оксамитовий сезон закінчується. Адже навіть у січні погода в Абхазії досить м'яка, а температура повітря майже завжди вище нуля.

Загальна інформація. Республіка Абхазія є частково визнаною державою, розташовується на південно-східному узбережжі Чорного моря. Територія Абхазії займає площу 8 665 кв. км. Чисельність населення складає майже 216 тисяч осіб. Офіційними мовами є абхазька і російська. В якості грошової одиниці виступає російський рубль (RUB). 100 RUB = $ 3.04. Час в Абхазії відповідає московському. Часовий пояс UTC +4. Мережева напруга 220 В при частоті 50 Гц, типи розеток C, F. Телефонні коди Абхазії +7 840 і +7 940.

Короткий екскурс в історію. Перші поселення людей на території сучасної Абхазії з'явилися ще в часи кам'яного віку. Зачатки класового суспільства з'явилися в I тисячолітті до н.е. У Античний період сюди проникли греки, потім римляни заселили прибережні райони, а з IV по VI ст н.е. Абхазія увійшла до складу Візантійської імперії, що сприяло проникненню християнства на ці землі. У VI столітті почалося утворення Абхазького царства, яке досягло найвищої могутності при Леоні I (в VII столітті), були побудовані численні поселення, фортеці і храми, а населення вело торгівлю з сусідніми державами. В кінці VII століття на територію Західного Закавказзя вторглися араби, які асимілювалися тут з місцевим населенням. Історія Абхазії кінця XVI століття відзначена залежністю країни від Османської імперії, намагаючись звільнитися від наростаючого гніту, абхазькі князі прийняли заступництво Росії. У XXI столітті Росія і ще кілька держав, визнали незалежність Абхазії і Південної Осетії після збройного конфлікту, що стався в серпні 2008 р. на території Південної Осетії та Грузії.

Віза і кордон. Громадянам Росії та інших країн СНД віза не потрібна для в'їзду на територію Абхазії. Для перетину кордону необхідно вийти з транспорту до поста, пройти пішки зону контролю, пред'явивши документи і багаж, потім пройти КПП на абхазькій стороні і знову сісти у транспорт.

Як дістатися. Найпоширенішим способом дістатися до Абхазії є поїзд до Адлера і потім трансфер, маршрутне таксі або проїзд на особистому автомобілі до кордону з Абхазією. КПП необхідно подолати пішки, і далі доїхати до потрібного місця тим же транспортом.

Кухня. Абхазька кухня традиційно сформувалася під впливом природних умов та ведення скотарства. У стравах використовуються продукти, які виростають на території Абхазії овочі, фрукти, горіхи. М'ясні страви готують з домашньої птиці, козлятини, баранини, яловичини. Їх подають з борошняної їжею (агуху), яку готують в основному з кукурудзяного борошна. Аджика має величезне значення для абхазців, вони подають її як соус до основних страв або заправляють нею салати. Майже будь-яку страву рясно присмачується прянощами. В Абхазії поширені молочні напої: козяче, коров'яче молоко, з якого також виготовляють сир. Абхазькі вина дуже популярні, сприятливі умови сприяють зростанню винограду різних сортів.

Шопінг. Своїм близьким і друзям ви можете привезти з Абхазії місцеві спеції, вино або домашній сир. Сувеніри можна придбати в крамницях поблизу екскурсійних об'єктів - це різні вироби, сувенірні тарілки і ножі, брелки та магнітики з символікою Абхазії.

Сухумі - столиця Абхазії.

Курорти Абхазії:
Найцікавіше в Абхазії

Особливу привабливість Абхазії надають її цілющі джерела, якими люди користуються з давніх часів. Навіть на картах стародавніх греків, поблизу міста Сухумі, відзначено місце, де є такі джерела, як "Щасливі джерела". Археологам вдалося знайти в цих місцях спорудини, які нагадували примітивні ванни - санаторії Абхазії в давнину, як їх можна назвати.

Море, яке також дуже подобається тим, хто вибрав відпочинок в Абхазії, відоме не тільки своєю красою, але й тим, що в ньому міститься сольовий склад, який збалансований так, що мікроелементи морської води можуть проникати в організм людини. Купанням в морі, приємно доповнювати відпочинок в Абхазії, гарантовано підвищить тонус, і стимулює серце і судини, зміцнюючи їх.

Вибираючи відпочинок в Абхазії, можна переглянути безліч пропозицій, які пропонують санаторії та пансіонати Абхазії. У місті Гагра широкою популярністю користується санаторій, який називається "Амра", місця в ньому необхідно бронювати заздалегідь. Приїхавши на відпочинок до Абхазії, можна милуватися найкрасивішими місцями Старої Гагри. Тим, хто просто бажає відпочити, без додаткових оздоровчих процедур, може вибрати пансіонат, розташований на березі моря, в дивно мальовничій парковій зоні.

Іншими популярними курортами Абхазії є Піцунда і Гудаута. Піцунда розташовується на берегах Чорного моря, на території однойменного заповідника. Гудаута - це справжній затишний курорт, куди варто приїхати відпочивати всією сім'єю. Також може бути цікавою поїздка в Новий Афон для відвідування святих місць.

Справжня перлина Абхазії і одна з головних її природних пам'яток - озеро Ріца. Дістатися до Ріци можна на автобусі від Гагри, а можна скористатися спеціальною екскурсією. Екскурсії на Ріцу у відкритому джипі набирають все більшої популярності, оскільки в цьому випадку поїздка принесе максимум вражень.

Екскурсійний відпочинок в Абхазії, дозволить не тільки відвідати найцікавіші місця країни, а й спробувати різноманітні страви сільської кухні абхазців, які вони гостинно пропонують всім туристам. При цьому ціни в Абхазії розраховані, в тому числі і на людей із середнім достатком, тому можна стверджувати, що відпочинок в Абхазії доступний всім бажаючим. Додатковою перевагою для туристів з Росії буде те, що в Абхазії при всіх розрахунках використовується російська валюта.

Матеріали по темі:

Материки:
Океани: