Середа, 26.01.2022, 12:03
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б В Г Д Е Є
Цікаві розділи
Жителі країн [11]
Меню
Головна » Жителі країн » Белау
Белау

Країни проживання: Палау
Регіон проживання: Австралія і Океанія

Белау, палау, пелауанці, белауанці, мікронезійський народ, населення Республіки Палау. Чисельність 20 тис. осіб. Говорять мовою белау (палау) західно-австронезійські групи австронезійської сім'ї. Віруючі - католики і протестанти. 

По культурі близькі іншим мікронезійцям. Основні традиційні заняття - ручне землеробство (в основному таро), рибальство. Розвинуті гончарство, будівництво човнярство з балансиром та ін. У індонезійців запозичена духова рушниця (стреліметательна трубка). 

Діляться на матрилінійні пологи (блай), які об'єднуються в територіальну громаду (плеу). Шлюб в основному дислокальный, поширений авункулат. Існують чоловічі і жіночі спілки, характерні піктографічні знаки на фронтонах чоловічих будинків. Існувала аристократія (її атрибут - «орден кістки» - браслет з хребця дюгоня), жерці (коронг, калит). 

Існує традиційний обмін (використовуються примітивні кальцитові гроші), віра в душі померлих (бладек - душі пращурів-покровителів і делеп - злі духи померлих з інших родів). З кінця XIX століття розповсюджується християнство. На основі традиційних і християнських вірувань розвинувся синкретичний культ Модекнгеі. Переходять до роботи за наймом, традиційна культура руйнується.

Категорія: Жителі країн | Переглядів: 795 | Додав: Alex | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Материки:
Океани: