Середа, 27.11.2024, 00:15
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б
Цікаві розділи
Абхазія [15]
Австралія [11]
Болгарія [8]
Меню
Головна » Країни » Австралія

Штат Квінсленд
Матеріали по темі:
Квінсленд - штат бананових плантацій, золотих сонячних пляжів, барвистих коралових рифів і тропічних лісів. Цей другий за площею штат країни привертає щорічно безліч туристів, дослідників і спортсменів.

Штат має офіційне прізвисько «штат сонячного сяйва», оскільки його розташування забезпечує велика кількість сонця і тепла. А неофіційне прізвисько жителів Квінсленда - «Згинальники бананів» - цілком відповідає хорошому розвитку сільського господарства.

Територія сучасного Квінсленда була однією з перших, яку освоїли європейці. До того ці чудові землі використовували аборигени, що з'явилися тут близько 40000 років тому.

Квінсленд
Ці місця відвідували голландці, португальці, французи, досліджував їх і Джеймс Кук. Заселення території почалося в першій половині дев'ятнадцятого століття силами каторжників. Особливістю Квінсленда є те, що сюди відправляли злочинців, «набедокурили» в інших колоніях Австралії.

Таким чином ця місцевість була своєрідною посиланням на засланні. Це тривало аж до 1839 року, коли перевезення засуджених припинилися. А через три роки було дозволено вільне поселення і уряд став активно сприяти освоєнню краю. Завдяки великій кількості родючих земель це було абсолютно не складно.

Штат Квінсленд став сумно знаменитий в позаминулому столітті завдяки кривавих сутичок колоністів з корінним населенням. Такі сутички, звичайно, відбувалися і в інших штатах, але тут у колоністів були набагато тісні і широкі зв'язки з аборигенами, що породжувало набагато більше конфліктів.

Вважається, що в цих прикордонних війнах загинуло як менш тисячі європейців, китайців і інших «загарбників», а також навіть за найскромнішими підрахунками не менше десяти тисяч корінних австралійців.

У 1859 році штат офіційно був відділений від Нового Південного Уельсу і відтоді 6 червня відзначається як день Квінсленда. Золота лихоманка другої половини дев'ятнадцятого століття лише злегка торкнулася штат, тим не менше, і тут розвиток та освоєння йшло великими темпами. У підсумку на момент проголошення Федерації Австралії в штаті проживало близько півмільйона людей.

Штат відрізняється досить великими розмірами, його площа майже два мільйони квадратних кілометрів, тому тут існують райони з різною погодою і географією. Внутрішні материкові території відрізняються сухим і спекотним кліматом з великими добовими і річними перепадами температури.

На схід від Великого Вододільного хребта панує вологий тропічний клімат з великою кількістю опадів, теплою зимою і жарким літом. Вообщем тут можна виділити два сезони - вологе, тепле літо і суха зима.

Штат характеризується найнижчим по країні рівнем урбанізації, наприклад, у столиці проживає менше половини населення штату (порівняйте з штатом Вікторія, де в столиці проживає 70 відсотків населення). Довгий час Квінсленд був самим швидкозростаючим в країні штатом, в 2007 році щотижня штат поповнювався за рахунок 1500 іммігрантів.

Штат добре відомий своїми плантаціями бананів і цукрової тростини, тут у величезних кількостях вирощують арахіс, ананаси і інші овочі та фрукти. Але найрозвиненішим сектором економіки є туризм.

Щорічно мільйони людей з усього світу з'їжджаються помилуватися на краси дикої природи Австралії, провести кілька незабутніх днів на казкових пляжах або присвятити час іншим видам відпочинку з широкого списку, який пропонує Квінсленд.
 
Тут розташовані найвідоміші пляжі континенту - Голд Кост і Саншайн Кост. Через Брісбен лежить шлях і більшості бажаючих поглянути на краси Великого бар'єрного рифа. Якщо ви обмежені в часі або засобах, то поїздка в Квінсленд дозволить побачити всю красу Австралії з мінімальними витратами і пересуваннями.

Квінсленд також відомий своїми повенями, які періодично змушують понервувати місцевих жителів. Зокрема цієї напасті схильна столиця штату - Брісбен. Ось і минуле літо відзначено великим підйомом рівня річок і затопленням прибережних районів.

Список природоохоронних територій і національних парків в цьому штаті просто вражає. Чорна гора, Синє озеро, острови Брібі, Магнітний острів, «Мазепа», ну і звичайно ж Великий бар'єрний риф.

Це гарне місце вражає своїми фарбами. Чистий блакитна вода в поєднанні з яскравими коралами і дрібною рибкою різноманітних відтінків приваблює сюди щорічно тисячі дайверів і рибалок.

Столиця штату є третім за величиною містом країни, також у Квінсленді розташований п'ятий за площею місто світу. Процвітання штату забезпечено розвиненим сільським господарством, туристичною галуззю і прекрасною природою.

Тому сюди з радістю мігрують переселенці з інших країн і штатів країни, хоча ціни на житло в тому ж Брісбені досить таки не маленькі.
Категорія: Австралія
Переглядів: 1271 | Рейтинг: 0.0/0

Також цікаво:

Материки:
Океани: