Мельбурн є другим за величиною містом Австралії і самим південним великим мегаполісом у світі. На сьогоднішній день, він має репутацію одного з провідних комерційних, промислових, спортивних і культурних центрів на континенті, розташовуючись уздовж узбережжя затоки Порт-Філліп, на річці Ярра і володіючи статусом столиці штату Вікторія.
Особливості. Мельбурн - це великий сучасний мегаполіс з високим середнім рівнем життя, розвиненою інфраструктурою, зручним транспортним сполученням і новітніми технологіями. Життя вирує тут і вдень, і вночі, а неонові вогні численних торгових комплексів, магазинів і розважальних закладів, є неодмінним атрибутом зовнішнього вигляду міста. Незважаючи на велику кількість хмарочосів, він також багатий історичними будівлями, мальовничими парками, соборами і палацами. Крім того, тут представлено чимало музеїв, виставкових залів, театрів та інших культурних установ. Величезне значення в житті Мельбурна грає спорт. Щорічно тут проводяться такі великі спортивні змагання, як Відкритий чемпіонат Австралії з тенісу, змагання Формули 1, кінні перегони і фінал сезону Австралійської футбольної ліги. У 1956 році місто приймало літні Олімпійські ігри. Всього, тут налічується кілька десятків суперсучасних спортивних споруд, що приймають найавторитетніші спортивні змагання міжнародного масштабу.
Міська архітектура примітна великою кількістю будівель, виконаних у вікторіанському стилі другої половини XIX століття, що надає місту особливого антураж. У різні роки в Мельбурні народилися або проживали такі особистості, як актор Ерік Бана, актриса і співачка Олівія Ньютон-Джон, гітарист Кріс Чіні, сценарист Лі Уоннел і легендарний натураліст Стів Ірвін. Музика, кіно і мистецтво, завжди були важливою складовою міста, а зараз він вважається одним з основних світових центрів стріт-арту. Щороку столицю штату Вікторія відвідують мільйони туристів, що приїжджають сюди позайматися спортом, насолодитися пишністю тваринного світу Австралії, відвідати тутешні парки, музеї та театри. Багато держав світу беруть на озброєння основи освітньої системи цієї країни, а Мельбурн, що розташовує найавторитетнішими установами в галузі освіти і науки, служить яскраво вираженим прикладом у даному питанні. Етнічний склад населення на рідкість різноманітний. Сьогодні, в місті, крім корінних австралійців, проживають переважно вихідці з Європи, включаючи Великобританію, Грецію та Італію, а також представники Північної Африки та Америки. Основною релігією тут вважається католицизм, хоча значне число городян відносять себе до атеїстів.
Загальна інформація. Територія Мельбурна займає площу понад 8800 кв. км, при чисельності населення майже 4 мільйони людей. Місцевий час випереджає московське на 6 годин влітку і на 7 взимку. Часовий пояс UTC +10 і UTC +11, в літні місяці. Телефонний код (+61) 3. Офіційний сайт www.melbourne.vic.gov.au.
Мельбурн, Австралія
Короткий екскурс в історію. До приходу на ці землі європейців, тут жили австралійські племена аборигенів - вурунджері. Активне освоєння території почалося тут в 1835 році, а одним з «батьків» міста і всього штату Вікторія, став австралійський фермер і бізнесмен Джон Бетман. Незабаром, місцевість перейшла у власність британської Корони, проте права людей, що проживали тут раніше, були збережені. Міський статус Мельбурн отримав в 1847 році, після складання відповідної грамоти королевою Вікторією. Через кілька років, в найближчих околицях були знайдені родовища золота, що послужило початком Золотої лихоманки та різкого зростання міста, який до того моменту вже став столицею штату. Незадовго до початку наступного століття, Мельбурн накрила хвиля потужної економічної кризи, з-під якої він вибирався досить довго. Остаточно вийти з нього, якоюсь мірою допомогла Друга Світова війна, коли в силу обставин він перетворився на важливий промисловий центр. Сучасна історія мегаполісу, перш за все, пов'язана з 1997-м роком, який став для нього поворотним в економічному і індустріальному відношенні. Саме тоді позначився істотний приріст населення і робочих місць, що не забарилося позначитися на загальному рівні життя столиці штату. Сьогодні, Мельбурн є одним з найбільш благополучних і розвиваються міст в Австралії, з стійкою економікою і райдужними перспективами.
Клімат. У регіоні переважає помірний морський клімат з частими і несподіваними перепадами температур, а також погоди в цілому. Протягом усього року стовпчик термометра коливається в межах +10 - +30 градусів, при цьому самими холодними місяцями є червень - серпень, коли температура повітря може опускатися до +5. Опади розподіляються рівномірно, хоча їх загальна кількість невелика. Вода в океані досить прохолодна, але для купання найбільш кращий період з листопада по квітень.
Як дістатися. Транспорт. Мельбурн своєму розпорядженні відразу чотирма аеропортами, а потрапити сюди можна з різних частин СНД, Росії, Європи та Азії з пересадками у великих містах світу, включаючи Лондон, Дубай, Гонконг та інші. Крім того, в столиці штату Вікторія є залізничний вокзал і великий морський порт, звідки можна відправитися в будь-який регіон Австралії або до острова Тасманія. У межах міської межі найпопулярнішим засобом пересування служать трамваї, що утворюють найбільшу мережу в світі. У центрі міста присутня навіть безкоштовний кільцевий маршрут, а також пересувні ресторани, що користуються особливим успіхом у туристів. Найкращим чином налагоджено тут і автобусне повідомлення.
Цікавини та розваги. У місті дуже багато визначних архітектурних споруд і пам'ятників. Серед релігійних об'єктів, виділяються англіканський собор Святого Павла і католицький собор Святого Патрика, що є зразком неоготичного стилю. Любителям високого мистецтва, безсумнівно, варто відвідати Національну галерею Вікторія, де виставлені роботи найвидатніших світових майстрів минулого, а також зібрана унікальна колекція історичних артефактів. З інших цікавих пам'яток, окремої уваги заслуговують: чудовий Мельбурнський музей, будівля залізничного вокзалу Фліндерс-Стріт Стейшн, котедж капітана Джеймса Кука, Королівський виставковий центр в парку Карлтон-Гарден, шикарний міський акваріум, прямо на березі річки Ярра, Монумент Слави, присвячений учасникам всіх військових конфліктів в Австралії, Музей імміграції та Центр Мистецтв Мельбурна. Популярним туристичним об'єктом є оригінальний пам'ятник Чарльзу Ла Троубу, перевернутий догори ногами, що, однак нітрохи не позначається на його стійкості.
Серед сучасних високотехнологічних споруд, варто відзначити Вежу Еврика, де працює атракціон для любителів гострих відчуттів з промовистою назвою «На краю», і офісний комплекс Rialto Towers, з оглядового майданчика якої відкривається дивовижний вид на столицю штату. Любителям пограти з удачею, рекомендується відвідати Краун Казино, що представляє собою масштабний розважальний комплекс. Від площі Федерації, де проводяться важливі громадські заходи, можна прогулятися в бік мальовничих парків, що розкинулось неподалік і дозволяють оцінити красу природного світу Австралії. Для сімей з маленькими дітьми величезний інтерес представляє Мельбурнський зоопарк, з багатьма екзотичними тваринами, рептиліями і птахами. На вулицях Чепл-Стріт, Брунсвік-Стріт і Кінг-Стріт, зосереджено більшість найбільш відвідуваних дискотек, барів і розважальних закладів.
Кухня та шопінг. Поціновувачам екзотичної кухні, ресторани Мельбурна можуть подарувати масу приємних вражень, а такі страви як м'ясо з крокодила або стейк з кенгуру, є тут визнаними делікатесами. Любителям шопінгу неодмінно варто відвідати Ринок Королеви Вікторії, де виставлені найрізноманітніші товари та сувеніри на будь-який смак, від недорогих брелків і магнітиків до елітної біжутерії та косметики.
Мельбурн є класичним австралійським містом, де історія минулих століть уживається з сучасними високими технологіями, а старі будівлі гармонійно поєднуються з височенними хмарочосами. Блага цивілізації переплітаються тут з традиційним австралійським колоритом і дозволяють оцінити всі достоїнства цього барвистого мегаполісу, розташованого на узбережжі затоки Порт-Філліп.
|