Середа, 26.01.2022, 11:27
Вітаю Вас Гість | RSS
Країни у алфавітному порядку: А Б
Цікаві розділи
Абхазія [15]
Австралія [11]
Болгарія [8]
Меню
Головна » Країни » Болгарія

Кафедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці
Матеріали по темі:

Успенський Кафедральний собор Пресвятої Богородиці у Варні, є найбільшим храмом міста, маючи безпосереднє відношення до митрополії Болгарської православної церкви. Він розташований на площі Кирила і Мефодія, а його купола проглядаються з різних точок. Церква була побудована в 1886 році, на честь російських солдатів, які звільнили цю частину Чорноморського узбережжя від османського правління. Обитель славиться багатим зібранням ікон, фресок і вітражів, а також виділяється своїм граціозним зовнішнім виглядом. По неділях і святах храм користується особливою увагою у парафіян, коли в процесі богослужіння тут можна насолодитися співом відомого в країні церковного чоловічого хору.

Свою назву собор отримав на честь російської імператриці Марії Олександрівни, а перший камінь в його основу поклав князь Олександр І Батенберг. Процес закладки супроводжувалося урочистою церемонією з благословення митрополита Симеона, а після закінчення дійства, князь дав наказ про звільнення в'язнів варненської в'язниці, яким залишалося кілька місяців до закінчення терміну. Будівництво релігійної споруди тривало протягом 6 років. Надалі, велися роботи по доопрацюванню внутрішніх приміщень, при цьому в якості майстрів по обробці запрошувалися переважно місцеві фахівці.

На початку XX століття, завдяки участі російського імператора Миколи II, Кафедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці поповнився кількома десятками малих ікон, а також трьома великими іконами, принесеними йому в дар. Унікальні розписи і фрески на стінах храму з'явилися вже після закінчення Другої Світової війни, а вишукані вітражі були встановлені в кінці 60-х років. Особливе місце у внутрішньому інтер'єрі собору займають центральний вівтар ім'я Успіння Богородиці і південний вівтар Святого Миколая Мирлікійського. Обидва вони виконані у витонченому стилі і захоплюють своїм вишуканим оформленням.

Розташований в центральній частині Варни, Кафедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці вважається одним із знакових будівель Варни, а також служить символом християнської віри. Він щодня приймає вірян і виступає в якості популярної пам'ятки для туристів, які часто приходять сюди, щоб помилуватися міськими пейзажами з соборної дзвіниці. Щоб зробити це, гостям храму потрібно подолати 133 сходинки вузькими крученими сходами, однак переважна більшість відвідувачів це не зупиняє. Собор гармонійно вписується в ландшафти міста і відмінно доповнює його образ.

Успенський Кафедральний собор Пресвятої Богородиці у Варні
Успенський Кафедральний собор Пресвятої Богородиці у Варні

Категорія: Болгарія
Переглядів: 1076 | Рейтинг: 0.0/0

Також цікаво:

Материки:
Океани: