Варненський археологічний музей входить до числа найбільших на території Болгарії. Він є однією з головних визначних пам'яток Варни, регулярно привертаючи до себе увагу тисяч гостей та мешканців міста. Розташовуючись на бульварі Марії Луїзи, музейна будівля, побудована в класичному стилі неоренесансу в самому кінці XIX століття, за участю архітектора Петко Момчилова, виразно виділяється на загальному тлі і служить прекрасним доповненням до архітектурного вигляду цього району. Крім виставкових залів, тут розміщуються наукова бібліотека, приміщення архіву та навчальні кімнати. Ідеально вписується в ансамбль і чарівний внутрішній дворик, де можна помилуватися на які прикрашають його кам'яні і мармурові експонати.
Варненський археологічний музей був заснований влітку 1886 року, а ініціатором його появи виступило міське археологічне товариство. Перші відвідувачі увійшли в ці зали у червні 1906 року. Директором закладу став знаменитий чеський археолог Карел Шкорпіл, який керував ним до своєї смерті в 1944 році. Трохи пізніше, управління музеєм, як і турботу про його фінансування, взяла на себе держава. Загальна площа музейних залів становить більше 2 тисяч кв. м, а які в них містяться унікальні історичні цінності є важливим історико-культурною спадщиною Болгарії. По своїй структурі, експозиції музею ділиться на кілька частин, кожна з яких відображає конкретний часовий період і має певний напрямок.
Так, в перших 7-ми залах виставлені предмети, знайдені а Варненському некрополі і відносяться до давніх епох, а також включають у себе експонати, присвячені раннефракийской культурі. У другій частині музею знаходяться предмети та артефакти, датовані епохою античного світу і часом римських завоювань. Третій відділ відноситься до середньовіччя і відображає роки існування Болгарських царів. Зокрема, тут представлені ювелірні цінності і прикраси XIII-XIV століть. Остання експозиція пропонує відвідувачам ознайомитися з церковним мистецтвом, включаючи посуд, ікони та релігійні предмети з використанням різьблення по дереву. Гордістю музею є чудова колекція виробів із золота, виявлених археологами в 1972 році при розкопках в районі Варни.
У Варненському археологічному музеї створені всі умови для приємного проведення часу, включаючи наявність бюро інформації, місць для відпочинку, сувенірного павільйону, туалетів та кафетерію, де можна перекусити і випити чашечку кави. Середній час, який використовують відвідувачі на огляд музейних залів близько години. Працює заклад щодня, а дістатися до нього можна на громадському транспорті.
Варненський археологічний музей
|