Галата - найменший квартал міста Варна з населенням близько 3000 осіб з тенденцією зростання. Квартал знаходиться в найвищій приморській частині міста на однойменному півострові Галата, біля підніжжя якого закінчується Варненський затоку. Галата є одним з престижних варненских кварталів, хоча і віддалений від центру міста. Але відсутність циганського населення робить його дуже привабливим.
Дорога до кварталу проходить через Аспаруховский міст по узбережжю мальовничого Варненського затоки. Квартал з відмінно розвиненою інфраструктурою, винятковими панорамними видами і м'яким кліматом. Поряд з кварталом розташовані чисті, незаймані кам'янисті пляжі - Фичоза і Паша дере, що підходять для відпочинку і куди кожну суботу та неділю приїжджають жителі центру Варни на пляжі. Поблизу знаходиться південна курортна зона Варни - Боровець.
У кварталі знаходяться середня школа імені Васіла Левського, середня школа імені Н. Герова, стадіон, православна церква, поліклініка, поштове відділення, готелі, бензоколонки, аптеки, автостоянки, багато озеленених майданчиків і магазинів.
Через район проходять автобусні лінії № 17, 17а, 60 на яких Ви можете за 15 хвилин доїхати до центру так як в цій частині міста дуже мало світлофорів і зупинок-тому доїхати можна дуже швидко.
Мис Галата є привабливим для туристів, що віддають перевагу усамітнення серед природи. Він розташований в кварталі "Галата", його оточують безліч полян серед листяного лісу, природні джерела питної води і красиві камені, скелі для рибної ловлі та збору мідій.
Близько Аспарухова мосту, недалеко від кварталу Аспарухово знаходяться залишки Аспарухова Валу, який був побудований 13 століть тому великим болгарським Владикою, з метою зупинити набіги Візантійського флоту.
На південь від Варненського озера розташований пагорб Джанаваріур, де знаходиться ранньохристиянська базиліка. Колись на пагорбі були фортифікаційні споруди VI століття проти набігів аварів.
Варна і північне узбережжя Болгарії - це самі зелені і динамічно розвиваються міста - курорти в Болгарії. Варна сьогодні вже другий за величиною в Болгарії і знаходиться на переркрестке безлічі шляхів: величезний морський порт, міжнародний аеропорт та 2 головних дороги з Європи в Туреччину. З-за природних, економічних та історичних умов район Варни не постраждав від сумбурною забудови, як Сонячний Берег і південне узбережжя.
Варна - один з найдавніших міст Європи і другий за чисельністю населення місто в Болгарії. Чудові пляжі, престижні туристичні комплекси, сучасний міжнародний аеропорт, найбільший морський порт у країні, яхт-клуб і теплі мінеральні джерела Варненського регіону, перетворили місто в літню столицю країни.
Заснований ще в 585 р. до н. е. греками під ім'ям Одессос, місто славиться, в першу чергу, двома комплексами римських терм - лежать на вулиці Хан Крум відносяться до II - III століть, а терми в районі порту являє собою історичний пам'ятник IV ст. Добре збереглися кам'яні стіни, просторі зали, палестра площею 840 кв. м. і унікальна опалювальна система, що робить ці споруди (до речі - треті за величиною в Європі) заслуговують особливої уваги. За термами в районі порту розташована красива церква Св. Анастасії (1602 р.), а до південно-заходу, в районі Приморських садів (Морський парк) з екзотичними рослинами, лежать Морський Музей, один із символів міста - Міст бажань", Зоопарк, Тераріум, Акваріум (1911) і єдиний на Балканському півострові Дельфінарій (1984 р.). Сам Морський парк, що тягнеться на 8 км. і має прекрасну планування з безліччю тінистих алей, є одним з найчарівніших місць у місті.
|